Przedłuża się remont ulicy Mickiewicza w Szczawnie

21 listopada 2016 08:26. Remont ulicy Mickiewicza w Szczawnie-Zdroju. fot. Jacek Zych

Przedłuża się remont ulicy Mickiewicza w Szczawnie-Zdroju. Ustalony termin zakończenia inwestycji to 30 listopad 2016 roku, jednak z naszych informacji wynika, że na zakończenie prac przyjdzie jeszcze mieszkańcom ulicy Mickiewicza trochę poczekać conajmniej do świąt Bożego Narodzenia. Utrudnienia w ruchu samochodowym, spowodowane objazdami, korki tworzące się w godzinach szczytu powoli zaczynają doskwierać mieszkańcom Szczawna i Wałbrzycha.

Nieustający hałas, brak chodników, głębokie wykopy, błoto, lawirowanie wokół ciężkiego sprzętu budowlanego oraz ogromne utrudnienia w komunikacji to tylko niektóre z przeszkód z jakimi borykają się mieszkańcy ulicy Mickiewicza. „Rykoszetem” dostali drobni przedsiębiorcy działający przy ulicy Mickiewicza  i w jej pobliżu. Zakaz wjazdu na teren remontowanego odcinka drogi zmusił niektóre firmy do zamknięcia działalności na czas trwania budowy, odcinając ich tym samym od źródła utrzymania.

– Zostaliśmy poniekąd zmuszeni do podjęcia decyzji o zawieszeniu działalności. Kto przyjedzie do kwiaciarni ryzykując spory mandat? A do tego ten brak dojazdu… Jesteśmy ogromnie zawiedzeni brakiem współpracy ze strony urzędników – mówi współwaścicielka kwiaciarni Pani Magda. Urząd planując inwestycję, która może spowodować trudności w prowadzeniu działalności powinien przewidywać konsekwencje z tym związane i informować z wyprzedzeniem mieszkańców, których sprawa dotyczy, by móc się do takich sytuacji przygotować – znaleźć lokal zastępczy, przystosować go i mieć czas na informowanie klientów o zmianach. Nie jesteśmy urzędnikami i nie znamy się na procedurach, a pracując od rana do nocy nie mamy czasu, żeby chodzić po urzędach i dowiadywać się na własną rękę co planuje lokalna władza. Jesteśmy tak małą społecznością, że takie informacje powinny być standardową procedurą przy jakichkolwiek planowanych inwestycjach – mówi Pani Magda.

REKLAMA

Zwykli mieszkańcy też mają już dość remontowych atrakcji i z niecierpliwością oczekują zakończenia prac modernizacyjnych.

– To jakiś koszmar! Nie ma jak z domu się ruszyć! Nie wiadomo, w którym kierunku jechać, żeby nie natknąć się na zator i sprzęt budowlany tarasujący drogę! – mówi mieszkaniec ulicy Mickiewicza, Pan Jerzy.

Prace na kilometrowym odcinku drogi nadal trwają, a pytani o termin zakończenia robót sami pracownicy odpowiadają, że na pewno nie w terminie. Pozostaje mieć nadzieję, że inwestycja przy ulicy Mickiewicza nie podzieli losu trwającej już trzeci rok przebudowy ulicy Strzegomskiej w Wałbrzychu, która końca. pomimo kuriozalnie długiego okresu trwania, ciągle nie widać.  

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 21 listopada 2016 08:26
`