Przed nami XII Festiwal Nordic Walking Ziemi Wałbrzyskiej. Sportowe święto już w niedzielę

19 sierpnia 2023 08:01. XI Festiwal Nordic Walking Ziemi Wałbrzyskiej fot. użyczone - FB Ziemi Wałbrzyskiej

Tematy: 


W niedzielę zaplanowano tegoroczną edycję cieszącego się dużą popularnością festiwalu nordic walking. Chętni będą mieli do wyboru dwa dystanse – 10 i 5 km. W ramach festiwalu zaplanowano także loterię fantową, dmuchańce dla dzieci czy wspólne grillowanie.

Zapisy przyjmowane będą w niedzielę od godziny dziewiątej przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Sokołowsku przy ulicy Unisławskiej 4. Start na dystansie 10 kilometrów zaplanowano o godzinie 11.oo. Na dystansie 5 kilometrów – o 11.30.

Marsz na pięć kilometrów odbędzie się pod patronatem dowódcy 2. Brygady Zmechanizowanej Legionów imienia Marszałka Józefa Piłsudskiego generała brygady Dariusza Machuli. Poświęcony będzie weteranom rannym i poszkodowanym w misjach poza granicami kraju.

REKLAMA

W programie, o godzinie 13.oo, zaplanowano także loterię fantową. Nie zabraknie darmowych dmuchańców dla dzieci, muzyki na żywo, wspólnego grilla i pamiątkowych medali dla wszystkich uczestników. Co najważniejsze, udział w marszu jest bezpłatny.

Na wydarzenie zapraszają starosta wałbrzyski Krzysztof Kwiatkowski, burmistrz Mieroszowa Andrzej Lipiński, prezes zarządu Polskiego Towarzystwa Opieki Paliatywnej – oddział w Wałbrzychu – Renata Wierzbicka.

Plakat

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 19 sierpnia 2023 08:01
`