Przed nami wiosenna korekta rozkładu na kolei. Wrócą pociągi do Trutnova i Adrspachu

7 marca 2021 10:37. Pierwszy, weekendowy przejazd pociągu Kolei Dolnośląskich z Wrocławia do Adršpachu w Czechach. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


W połowie marca zaplanowano wiosenną korektę rozkładu jazdy. Zmiany obejmą między innymi składy Kolei Dolnośląskich. Na torach pojawi się osiemnaście nowych pociągów, w tym te na takich popularnych, turystycznych trasach, jak połączenia do Trutnova czy Adrspachu.

Nowy rozkład jazdy będzie obowiązywał od 14 marca. Jak informują Koleje Dolnośląskiego, utrzymana zostanie dotychczasowa siatka połączeń, ale pojawi się także kilkanaście nowych składów.

Wybrane składy kończące do tej pory swoje trasy w Dusznikach-Zdroju zostaną wydłużone do Kudowy-Zdroju. Do rozkładów, choć nie od razu, wracają także połączenia do Czech.

REKLAMA

Korekta rozkładu jest związana przede wszystkim z uruchomieniem połączeń sezonowych, ale też zmianami, które wymuszają na nas zaplanowane na najbliższy kwartał prace remontowe na wybranych odcinkach. Jednocześnie cały czas monitorujemy rozwój sytuacji epidemicznej, a co za tym idzie – będziemy też przyglądać się jak w praktyce wygląda frekwencja i realizowanie połączeń w regionie względem możliwych zmian ograniczeń, które nadal obowiązują w Polsce – – mówi Bartłomiej Rodak, rzecznik prasowy Kolei Dolnośląskich.

Od 24 kwietnia do rozkładów mają wrócić także cieszące się ogromną popularnością sezonowe połączenia z Czechami.

Uruchomienie połączeń sezonowych do Czech to dla nas naturalny krok po przywróceniu kursowania połączeń międzynarodowych w styczniu. Pasażerowie chętnie z nich korzystają – mówi Bartłomiej Rodak.

W najbliższych tygodniach pasażerowie muszą się jednak liczyć na Dolnym Śląsku także z utrudnieniami wynikającymi z prowadzonych remontów. Od 18 do 24 marca autobusy za pociągi wyjadą między innymi na trasie z Kłodzka przez Nową Rudę do stacji Wałbrzych Miasto. Od 15 do 30 kwietnia na trasie z Kłodzka przez Międzylesie do Lichkova. Natomiast od 20 maja do 2 czerwca na trasie ze Strzegomia przez Jawor do Legnicy.

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 7 marca 2021 10:37
`