Przed nami I Bieg Mikołajkowy dla Hospicjum w Wałbrzychu. Wpisowe trafi na zakup paczek dla najmłodszych podopiecznych. Też możesz pomóc!

28 listopada 2019 07:43. Wyższy kontrakt dla hospicju w Wałbrzychu od NFZ. fot. Tomasz Trybek / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Setkę dzieci ma pod swoją opieką hospicjum w Wałbrzychu. Podopieczni już przekazują informacje, co chcieli by dostać od świętego Mikołaja. W realizacji marzeń ma pomóc niedzielna impreza. Wpisowe i dochód ze sprzedaży specjalnych cegiełek trafią na skompletowanie paczek. Biegacze pojawią się na pięciokilometrowej pętli wyznaczonej na ulicach Piaskowej Góry.

Pod opieką hospicjum znajduje się trzydzieści maluchów, których bliscy odeszli w ostatnim czasie i siedemdziesięcioro dzieci chorych terminalnie. To maluchy z powiatu i samego miasta.

Spełnimy ich marzenia. Rodziny piszą co by chciały dostać ich pociechy i my będziemy spełniać ich marzenia. Ci wszyscy wolontariusze będą musieli potem to wszystko zakupić – mówi Renata Wierzbicka, prezes wałbrzyskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Opieki Paliatywnej.

REKLAMA

Marzenia dzieci są bardzo prozaiczne. To multimedialne zabawki, książki czy ubranka. W kompletowanych paczkach mają pojawić się nowe rzeczy, które sprawią najwięcej radości. Jeżeli to będzie możliwe, poszczególni podopieczni będą mogli uczestniczyć w zakupach.

Paczki sfinansowane zostaną w głównej mierze z wpisowego na bieg. Na starcie miało pojawić się początkowo trzysta osób, już dziś wiadomo jednak, że lista startowa to pół tysiąca biegaczy.

Pomóc można także w czasie biegu, nawet jeżeli nie wystartujemy. W niedzielę pojawią się specjalne puszki, przygotowane zostaną również specjalne cegiełki za dziesięć złotych. Kupując je nie tylko pomożemy, ale będziemy mogli wygrać także przygotowane upominki.

Na starcie samego biegu pojawią się głównie amatorzy – przyznaje Mirosław Lech, współorganizator biegu.

Większość z nich będzie normalnymi ludźmi, którzy poprzez bieganie chce pomóc dzieciom, żeby miały one przyzwoite święta. Trasa nie jest łatwa. Duża część jest troszkę pod górę. Jest wymagająca. Jednak to na tyle krótka trasa, że nawet jeżeli ktoś będzie chciał ją przejść, to w godzinę sobie poradzi – dodaje Mirosław Lech.

Przygotowano także specjalne dystanse dla najmłodszych zawodników. Pierwsze biegi dzieci wystartują już o dziesiątej trzydzieści. Najmłodsi będą biegali wokół hospicjum.

Główny bieg wystartuje w samo południe.

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Dodano: 28 listopada 2019 07:43
`