Dodano: 1 lutego 2022 15:05

Przebudowa ulicy Ogrodowej… nie tak szybko

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


Ma niemal równo pół kilometra i jest chyba najbardziej dziurawą drogą w Wałbrzychu. Będąca zmorą kierowców dojeżdżających do znajdującego się tam Urzędu Celnego ulica Ogrodowa doczeka się w końcu remontu. Kiedy? O to zapytaliśmy Andrzeja Pięknego z wałbrzyskiego Zarządu Dróg, Komunikacji i Utrzymania Miasta.

To, kiedy ulica Ogrodowa zostanie wyremontowana zależy od daty zakończenia inwestycji przez firmę budującą tam gigantyczny kompleks logistyczny. Te prace nawet nie doszły do półmetka, więc na rozpoczęcie przebudowy nie ma co szybko liczyć. Jak powiedział mi Andrzej Piękny nawet prace projektowe uzależniono od tego, jak docelowo wyglądała będzie budowana tam strefa logistyczna.

– Chodzi o dane co do logistycznego wymiaru, jaki ma wpływ na szerokość ulicy Ogrodowej, stąd też chcemy ją poszerzyć do maksymalnych parametrów. Myślimy, że to będzie gdzieś w okolicach 6-7 metrów będzie miała jezdnia – powiedział nam Andrzej Piękny ze ZDKiUM.

REKLAMA

Nowością będzie ciągnący się na całej długości chodnik oraz ścieżka rowerowa, która połączyć ma ulicę Wrocławską z Urzędem Celnym i znajdującą się tuż obok stacją benzynową

– Zakładam, że projektowanie zakończy się gdzieś w połowie roku, bo tak mniej więcej większość projektów rozpoczętych jeszcze w tamtym roku będzie się kończyła. Potem kwestia naszej decyzji czy podczas trwania inwestycji czyli budowy tych wielkich hali – będziemy chcieli, chyba nie do konca w tym roku, rozpocząć przebudowę samej drogi, bo naprawdę byłoby to niewłaściwe – powiedział Andrzej Piękny.

Decyzja o przebudowie ulicy Ogrodowej zapadłą już w ubiegłym roku. Musi ona zostać dostosowana do potrzeb dziesiątek samochodów ciężarowych, jakie dojeżdżały będą do budowanych tam centrów logistycznych. Według bardzo wstępnych szacunków drogowcy mają rozpocząć prace dopiero w 2023 roku.

Inwestycja firmy Panattoni Development przy ulicy Ogrodowej. Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Inwestycja firmy Panattoni Development przy ulicy Ogrodowej. Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Inwestycja firmy Panattoni Development przy ulicy Ogrodowej. Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także