Przebudowa A4 i budowa S5. Ruszają spotkania z mieszkańcami… spotkania online

5 stycznia 2022 13:22. Autostrada A4 węzeł Kąty Wrocławskie. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

W poniedziałek rozpoczną się spotkania informacyjne dla mieszkańców regionu, na których prezentowane będą wstępne trasy przebiegu przebudowywanej autostrady A4 od Legnicy do Wrocławia i planowanej do budowy drogi ekspresowej S5 z Bolkowa do Sobótki. Na rozmowy w sieci zapraszani będą mieszkańcy ponad dwudziestu gmin, przez które mają przebiegać obie drogi.

Spotkania zaplanowane zostały w dwudziestu jeden gminach, przez które przebiegają warianty tras A4 i S5 opracowane w ramach studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego z elementami koncepcji programowej – informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Mieszkańcy będą mogli uczestniczyć w specjalnych czatach od 10 do 28 stycznia oraz od 14 do 28 lutego. W przyszłym tygodniu rozmowy mają dotyczyć przebudowy autostrady A4. W poniedziałek 10 stycznia zaplanowano spotkanie dla mieszkańców Legnicy. W kolejnych dniach dla mieszkańców Krotoszyc, Legnickiego Pola i Wądroża Wielkiego.

W kolejnych tygodniach w rozmowach w internecie będą mogli uczestniczyć mieszkańcy gmin, przez które ma przebiegać planowana trasa ekspresowa S5. Mowa o mieszkańcach Świdnicy, Jaworzyny Śląskiej, Świebodzic, Strzegomia, Dobromierza i Bolkowa.

W czasie spotkań przedstawiciele projektantów zaprezentują proponowane przebiegi tras i będą odpowiadać na pytania.

S5 to nowa droga, która ma prowadzić z Wrocławia przez okolice Świdnicy do Bolkowa. Trasa ma mieć około pięćdziesięciu kilometrów. Ma odciążyć, a miejscami wręcz zastąpić obecną drogę krajową numer 35.

 

Dodano: 5 stycznia 2022 13:22
`