Protest policji. W Wałbrzychu tysiąc mandatów mniej niż przed miesiącem

23 sierpnia 2018 13:47. Walbrzych, 16.12.2015. Uroczyste oficjalne oddanie użytku II Komisariatu Policji w Wałbrzychu. Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Ponad tysiąc mandatów mniej niż przed miesiącem wystawili biorący udział w ogólnopolskim proteście wałbrzyscy policjanci. Z 1587 mandatów wystawionych w czerwcu, w lipcu zostało „jedynie” 385. Jak mówi Marcin Świeży, rzecznik Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu, prawie trzykrotnie wzrosła za to liczba udzielanych przez funkcjonariuszy upomnień.

O skali akcji jeszcze dobitniej mówią statystyki wojewódzkie. Funkcjonariusze dolnośląskiej policji wystawili… 33 tysiące mniej mandatów niż w analogicznym okresie roku ubiegłego. Straty skarbu państwa przekroczyły już 10 milionów złotych. Mówi Marek Gonera, przewodniczący NSZZ Policjantów Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu:

Protest, w ramach którego zamiast mandatów karnych policjanci udzielają są jedynie pouczeń trwa od 10 lipca. Mundurowi domagają się między innymi poprawy płac oraz zmiany warunków świadczeń zdrowotnych. Jak podkreślają , będzie trwał do czasu podjęcia rozmów przez stronę rządową, która do dziś nie ustosunkowała się do roszczeń policji.

REKLAMA

Z powodu niskich płac oraz zmian w systemie emerytalnym i zdrowotnym funkcjonariusze odchodzą masowo ze służby, a chętnych do pracy w policji brak.

We wrześniu funkcjonariusze z całego kraju planują wielotysięczną manifestację w Warszawie.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 23 sierpnia 2018 13:47
`