Protest nauczycieli. Urząd Miasta: mamy pojedyncze sygnały

17 grudnia 2018 15:33. Czerwcowy protest nauczycieli. Fot. archiwalna / Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Po policjantach i pracownikach sądów przyszedł czas na nauczycieli i wychowawców przedszkolnych, którzy zaczęli głośno domagać się podwyżek płac. Już przed weekendem marketingiem szeptanym rozeszła się wiadomość o planowanej, nieformalnej akcji protestacyjnej, mającej polegać na masowym przechodzeniu na zwolnienia lekarskie L4.

– Zgłaszane są nam jednostkowe przypadki absencji chorobowej wśród nauczycieli i wychowawców przedszkolnych – powiedział Dziennikowi rzecznik wałbrzyskiego Urzędu MIasta Edward Szewczak – Nie widzimy, żeby w Wałbrzychu występowały jakiekolwiek problemy z organizacją zajęć szkolnych lub przedszkolnych. 

W piątek 14. grudnia o zachowanie zgodne z etosem nauczyciela zaapelował dolnośląski kurator oświaty.

REKLAMA

– Pamiętajmy, że młodzież na nas patrzy i się uczy, zaś rodzice powierzyli nam to, co mają najcenniejszego – swoje pociechy. Proszę o przestrzeganie prawa, wierzę w Państwa mądrość i odpowiedzialność – napisał przed Roman Kowalczyk, dolnośląski kurator.

Nauczycielom wybierającym się na zwolnienia lekarskie przypomina o wzmożonych kontrolach ZUS.

Do nauczycieli napisała także minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska. W liście zapewniła chęć podjęcia dialogu i współpracy, prowadzącego w efekcie do poprawy warunków pracy nauczycieli. zapowiedziała także podwyżki – od stycznia 2019 roku pensje miałyby wzrosnąć o ok. 5%.

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 17 grudnia 2018 15:33
`