Prokuratura w Świdnicy: 10-latka z Mrowin zginęła od ciosów nożem w klatkę piersiową i szyję. To była zbrodnia o podłożu seksualnym

14 czerwca 2019 21:32. Policja i technicy pracujący w miejscu, gdzie odnaleziono 10-latkę z Mrowin. fot. DAI / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Blisko 12 godzin trwała sekcja zwłok 10-latki, której ciało odnaleziono wczoraj późnym popołudniem w okolicach miejscowości Pożarzysko. Prokuratura oficjalnie potwierdza, to Kristina, mieszkanka Mrowin, która wczoraj około południa zaginęła w czasie drogi ze szkoły do domu. Śledczy przyznają, 10-latka zginęła od ciosów nożem w klatkę piersiową i szyję. Zbrodnia miała podłoże seksualne.

Sprawę przejęła Prokuratura Okręgowa, która prowadzi śledztwo w sprawie zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem o podłożu seksualnym. Po godzinie dwudziestej pierwszej śledczy poinformowali o wynikach, trwającej blisko 12 godzin, przeprowadzonej w Zakładzie Medycyny Sądowej we Wrocławiu sekcji zwłok.

Przyczyną zgonu były rany kłute klatki piersiowej i szyi. Śledczy przyznają, że było ich wiele. Ponadto, przeprowadzone badania wskazują, że zbrodnia miała podłoże seksualne. O szczegółach, ze względu na dobro prowadzonego postępowania śledczy jednak nie mówią. Wiadomo jednak, że w czasie sekcji zabezpieczono dalsze ślady i dowody.

REKLAMA

Cały czas trwają czynności zmierzające do ustalenia sprawcy lub sprawców tej makabrycznej zbrodni. Dziś w okolicach lasu koło Pożarzyska, gdzie wczoraj odnaleziono ciało dziewczynki wciąż pracowali policyjni biegli.

Przypomnijmy, 10-latka wczoraj około południa wyszła do szkoły. Miała wrócić do oddalonego o niespełna kilometr domu. Nie dotarła tam jednak. O zaginięciu rodzina powiadomiła policję. Kristiny szukali funkcjonariusze, strażacy, rodzina i mieszkańcy Mrowin.

Około godziny osiemnastej ciało dziewczynki w okolicach Pożarzyska znalazł przypadkowy przechodzień.

Jak informuje RMF24.pl dwie, chcące zachować anonimowość osoby przekazały 10 tysięcy złotych dla osoby, która pomoże w ustaleniu sprawcy lub sprawców tej zbrodni. Informacja o nagrodzie trafiła już do służb.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 14 czerwca 2019 21:32
`