Projekt wieży widokowej w Parku Sobieskiego został wybrany. Wiemy jak będzie wyglądała

12 stycznia 2022 18:44. Widok z wieży widokowej, jaka stanie w parku im. Sobieskiego. Fot. Jacek Zych /v Dziennik Wałbrzych
To jest Nasz news

Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

We wtorek 11 stycznia komisja konkursowa wybrała projekt wieży widokowej, jaka ma stanąć na szczycie góry parkowej w Parku im. Jana III Sobieskiego – powiedział Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej podczas czatu internetowego z mieszkańcami. Wieża ma być wybudowana do końca tego roku.

Prezydent zdradził, że projekt wieży został wybrany jako jeden z pięciu zgłoszonych do konkursu. Projekt spodobał się większości członków komisji, będzie realizowany po dokonaniu drobnych korekt technicznych. Wieża ma mieć około 35 metrów wysokości tak, aby jej główna platforma widokowa wystawała sporo ponad szczyty drzew.

Wieża to konstrukcja metalowa z elementami drewnianymi, wpisująca się w charakter parku Sobieskiego, nawiązująca konstrukcyjnie oraz wizualnie do stojącego zaledwie kilkadziesiąt metrów niżej schroniska Harcówka. Na pierwszy rzut oka można porównać do wieży na szczycie Borowej, z tą różnicą, że przestrzenie między kolejnymi platformami wypełnione są ażurowymi panelami.

REKLAMA

Jednocześnie prezydent  wyjaśnił, że nie będzie bezpośredniego dojazdu pod samą wieżę. Główne podejście do atrakcji prowadzić ma od ulicy Lotników i tam, przy nowo budowanym boisku oraz hali lekkoatletycznej powstać ma kilkadziesiąt dodatkowych miejsc parkingowych dla turystów. Prezydent nie ukrywa jednak, że na Nowym Mieście nie ma miejsca na wybudowanie dużego, kilkusetsamochodowego parkingu.

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Dodano: 12 stycznia 2022 18:44
`