Producent pościeli John Cotton Europe w halach po Makro

19 kwietnia 2018 12:13. Właściciel zakładów produkujących galanterię pościelową John Cotton rozpocznie działalność w Szczawnie-Zdroju. Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Głuszycki producent pościeli i galanterii pościelowej John Cotton Europe rozszerzając produkcję wykupił halę po Makro w Szczawnie-Zdroju. Jak się nieoficjalnie dowiadujemy, firma nie planuje przeniesienia zakładu, a jego rozbudowę. Także nieoficjalnie mówi się o nawet 100 nowych miejscach pracy.

Radości z faktu udanej transakcji nie kryje burmistrz Szczawna-Zdroju Marek Fedoruk.

– To naprawdę wielka radość, nie tylko z powodu udanej transakcji sprzedaży stojącej pustą od ponad 1,5 roku hali po Makro.  To także nadzieja na to, że teren za hipermarketem Tesco, który przeznaczony jest pod działalność przemysłową, zaczyna być atrakcyjny inwestycyjnie. Być może perspektywa połączenia obwodnicy Szczawna-Zdroju z międzynarodową S3 ma na to wpływ, ale dla gminy taka perspektywa ma fundamentalne znaczenie.

REKLAMA

Transakcja sprzedaży, zgodnie z życzeniem obu stron, przez kilka miesięcy utrzymywana była w tajemnicy. Kilka dni temu John Cotton oficjalnie obrendował witacz przy hali, informując tym samym o nabyciu nieruchomości.

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 19 kwietnia 2018 12:13
`