Próbowali wyłudzić kredyty. Wpadli na gorącym uczynku

23 kwietnia 2019 10:10. Mężczyzna został zatrzymany na gorącym uczynku. fot. użyczone / KMP w Wałbrzychu

Tematy: 


Dwie osoby, które w ubiegłym tygodniu próbowały wyłudzić kredyty w bankach w Wałbrzychu kredyty zatrzymała policja. Fałszywą umową z rzekomym pracodawcą posługiwała się 18-latka, w podobny sposób pieniądze chciał zdobyć 35-letni mężczyzna. Oboje usłyszeli już zarzuty.

Zatrzymanie 18-latki i 35-latka to efekt pracy operacyjnej policjantów z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą. 18-latka próbowała wyłudzić kredyt w jednym z banków w centrum miasta. Podczas składania wniosku kredytowego przedstawiła sfałszowaną umowę z rzekomym pracodawcą. Kobietę zatrzymano w poniedziałek. Dzień później wpadł 35-latek, który przedstawił zaświadczenie, w którym zawarta była nieprawdziwa informacja dotycząca zatrudnienia i wysokości osiąganych zarobków. Mężczyzna też został zatrzymany na gorącym uczynku.

Podejrzani przyznali się do winy. Przed sądem odpowiedzą za usiłowanie oszustwa oraz używanie podrobionych dokumentów. 18-latce grozi 8 lat więzienia, mężczyźnie 12, bo działał w warunkach powrotu do przestępstwa.

REKLAMA

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 23 kwietnia 2019 10:10
`