Problemy z ITS w całym mieście. Złodzieje ukradli 100 metrów światłowodu

13 marca 2019 16:46.

Tematy: 


Paraliż systemów sterowania ruchem na terenie Wałbrzycha. Od poniedziałku kierowcy narzekają na niedziałające lub rozregulowane sygnalizacje świetlne na krzyżowaniach. W wielu miejscach sygnalizatory w ogóle nie działały, a ruchem kierowała policja.

Wszystkiemu winne jest uszkodzenie systemu światłowodów. Jak poinformował nas rzecznik Urzędu Miasta w Wałbrzychu w niedzielę wieczorem ze studzienek telekomunikacyjnych na wysokości dopiero co wyremontowanego przejazdu kolejowego na ulicy Armii Krajowej, złodzieje wycięli i ukradli ponad 100 metrów przewodu światłowodowego.

W skutek kradzieży uszkodzona została komunikacja centrum ITS w Rynku z sygnalizatorami na terenie większości miasta. Światła działają bądź to w systemie stało czasowym, bądź nie działają wcale. W godzinach szczytu w kilku miejscach w mieście ruchem kierował policja.

REKLAMA

Koszt naprawy uszkodzenia szacowany jest na około 50 tysięcy złotych, z czego najbardziej kosztowne jest spawania fragmentów światłowodów. Problemy mogą mieć także klienci niektórych operatorów telekomunikacyjnych, korzystający z internetu światłowodowego.

Absurdu dodaje fakt, że w skradzionym fragmencie światłowodu nie ma miedzi ani innych metali kolorowych, które można by spieniężyć. Pocięty światłowód jest absolutnie bezwartościowy. Złodzieje dokonali więc zwykłej, bezmyślnej dewastacji.

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Dodano: 13 marca 2019 16:46
`