Dodano: 3 marca 2020 14:27

Prezydent Wrocławia popiera antyplastikowe działania Wałbrzycha

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


To jest Nasz news

Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk w ciepłych, ale zdecydowanych słowach poparł działania wałbrzyskich radnych, dotyczące wprowadzenia ograniczeń w korzystaniu i posiadaniu jednorazowych plastików i worków niskogramaturowych.

W nagranym dziś rano filmie prezydent Sutryk nie tylko w pełni poparł wałbrzyską uchwałę. Namawia w nim wrocławian do ograniczenia tam gdzie się da, korzystania z jednorazowego plastiku. Prezydent Wrocławia powiedział m.in.:

– Chciałbym wyrazić absolutne poparcie w tych działaniach, które Wałbrzych podjął, a które nie znalazły uznania i to znajdą wcześniej niż później. Bo to jest po prostu nasza przyszłość i powinniśmy o tych rzeczach nie tylko mówić, ale powinniśmy je robić. I tak zadziało się w Wałbrzchu. Romku! Jestem mocno z tobą i mam nadzieję, że to jeszcze wszystko wspólnie zrobimy!

REKLAMA

Przypomnijmy. Pod koniec stycznie wałbrzyska Rada Miasta podjęła tzw ustawę antyplastikową, na mocy której ograniczała i zakazywała użytkowania i posiadania jednorazowych opakowań plastikowych oraz jednorazowych sztućców na terenie jednostek podległych gminie. Zakazywała także dystrybucji w sklepach niskogramaturowych jednorazowych woreczków (wiszących np przy warzywach). Uchwałę unieważnił w całości Wojewoda Dolnośląski. Ekolodzy i działacze partii Zieloni nazwali Wojciecha Obrembskiego „plastikowym wojewodą”.

Dziś sieć LIDL poinformowała, że zastępuje nisko gramaturowe woreczki opakowaniami wielorazowego użytku. Dostępne mają być w dwupakach właśnie na stoiskach z warzywami.

Fot. archiwalna Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Fot. archiwalna Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Fot. archiwalna Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Fot. archiwalna Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także