Prezydent wprowadza reżim energetyczny. Zimno będzie w urzędach i instytucjach

31 sierpnia 2022 11:08. Komin PEC w Wałbrzychu. Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Niedogrzewane korytarze budynków miejskich, temperatura w biurach nie wyższa niż 18 stopni, wyłączone ogrzewanie w pomieszczeniach magazynowych – to tylko niektóre z ograniczeń jakie zapowiedział prezydent Wałbrzycha w związku z kryzysem energetycznym. Wałbrzyskich urzędników czeka ciężka zima.

Oszczędności mają być wprowadzone w ratuszu, urzędach miejskich i instytucjach podległych miastu. Podczas sesji prezydent zapowiedział, że na czas jesieni i zimy część urzędników zostanie zgrupowana i przeniesiona do innych biur i budynków, tak, aby w pomieszczeniach nie trzeba było włączać ogrzewania. 

Przenosimy świetlicę dla dzieci z ulicy Grota Roweckiego do szkoły nr 37 na Piaskowej Górze. Podobnie zresztą dział świadczeń MOPS-u przenieśliśmy z ulicy Limanowskiego do głównego budynku. W ten sposób w sezonie grzewczym ograniczymy zużycie energii. – mówi prezydent Szełemej.

REKLAMA

W Zamku Książ z ruchu turystycznego wyłączone zostanie część pomieszczeń, a pracownicy przeniesieni do zaledwie kilku biur na parterze. Z użytkowania wyłączony zostanie też jeden z dwóch miejskich basenów, przy 4 Liceum Ogólnokształcącym. Zajęcia na nim prowadzone przeniesione mają być do Aqua Zdroju. 

– Wszyscy dyrektorzy instytucji miejskich, szkół, żłobków, przedszkoli, obiektów sportowych mają absolutny nakaz uszczelniania okien i ograniczenia niepotrzebnego oświetlenia. 

Od godziny 22 wyłączone zostaną iluminacje budynków miejskich, zabytków i Zamku Książ. To także część planu oszczędnościowego, jaki gmina wdraża w związku z horrendalnie wysokimi rachunkami za energię. Ograniczenia rozpocząć się mają z początkiem sezonu grzewczego. 

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 31 sierpnia 2022 11:08
`