Dodano: 16 września 2020 09:55

Prezydent Wałbrzycha: Remont ulicy Wrocławskiej kolejny raz zablokowany przez władze prywatnej uczelni

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


To jest Nasz news

Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

Pomimo zapowiedzi nie rozpocznie się jeden z najbardziej oczekiwanych remontów dróg w mieście. Jak mówi prezydent Wałbrzycha Kolejny już raz przebudowa kluczowego odcinka ulicy Wrocławskiej w Wałbrzychu została zablokowana przez właścicieli znajdującej się po sąsiedzku prywatnej wyższej uczelni. To efekt sporu, jaki od lat gmina Wałbrzych toczy z fundacją zarządzającą uczelnią.

Po latach odwołań, sporów sądowych i administracyjnej pracy wydawało się, że remont kluczowego odcinka ulicy Wrocławskie na wysokości wiaduktu kolejowego i skrzyżowania z ulicą Piotrowskiego dojdzie do skutku. Wojewoda Dolnośląski wydał pozytywną decyzję ZRiD  w sprawie budowy. ta została jednak uchylona przez Ministerstwo Infrastruktury. Remont kolejny raz został odłożony na niewiadomą przyszłość.

– Zamierzam zapytać Pana Wojewodę, jak się urząd Wojewódzki do tego ustosunkuje. W końcu to były dokumenty wojewody, nie nasze, które byłe poprzedzone zresztą ogromną ilością dodatkowej pracy, wynikającej z kolejnych protestów, które władze tej fundacji i tej szkoły, prywatnego podmiotu, wysyłały przez ostatnie lata do wszystkich możliwych instytucji, żeby utrudnić ten remont – powiedział prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej.

REKLAMA

To nie pierwszy raz, kiedy władze uczelni stają na drodze rewitalizacji miasta. Przez poprzednich kilka lat próbowano, na szczęście bezskutecznie zablokować remont innej drogi wjazdowej do miasta, ulicy 1-go maja, gdzie znajduje się drugi z budynków należących do uczelni.

– Jest to konsekwentne, obstrukcyjne działanie właściwie jednej osoby, Pani prezes, która nie chce z jakiś powodów, pewnie znanych jej, nie chce żeby ten remont się toczył. Na szkodę mieszkańców Wałbrzych, kierowców, nas wszystkich. Sześć lat walczymy o to, żeby tę drogę można było wyremontować – dodał prezydent Szełemej.

Remont ulicy Wrocławskiej odłożony został w niewiadomą przyszłość. Od decyzji ministerstwa mogą odwołać się służby Wojewody Dolnośląskiego. Czy to zrobią? Dowiemy się w najbliższych tygodniach.

Ulica Wrocławska. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Ulica Wrocławska. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Ulica Wrocławska. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także