Prezydent Wałbrzycha ogłosił trzydniową żałobę

15 stycznia 2019 09:23. Z powodu ogłoszonej po śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza trzydniowej żałoby narodowej w Wałbrzychu opuszczono flagi do połowy masztów. 19.01.2019 r. Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Po tragicznej śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej ogłosił w mieście trzydniową żałobę. Żeby uczcić pamięć zamordowanego samorządowca flagi na budynkach i masztach gminnych zostały opuszczone do połowy. Odwołano także wszystkie, mające odbyć się w tym czasie, imprezy rozrywkowe organizowane przez jednostki gminne.

Jednocześnie prezydent zwrócił się do pozostałych organizatorów o odwołanie lub przesunięcie organizowanych przez nich imprez.

Do niezbędnego minimum zostaną ograniczone też iluminacje budynków.

REKLAMA
Paweł Adamowicz był prezydentem Gdańska od 1998 roku. W niedzielę, 13 stycznia, podczas 27. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zaatakował go nożownik. Mimo wysiłków lekarzy w poniedziałek, 14 stycznia, zmarł w szpitalu.

Z powodu ogłoszonej po śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza trzydniowej żałoby narodowej w Wałbrzychu opuszczono flagi do połowy masztów. 19.01.2019 r. Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 15 stycznia 2019 09:23
`