Dodano: 30 października 2020 23:17

Samorządowcy apelują o solidarność ze sprzedawcami chryzantem

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


Po nagłej decyzji o zamknięciu cmentarzy wielu handlowców w Wałbrzychu zostanie z niesprzedanym towarem. Pomóżmy im – apeluje Roman Szełemej. Z podobnym apelem zwraca się burmistrz Świebodzic. Przypomnijmy, decyzję o zamknięciu na trzy dni cmentarzy rząd ogłosił dziś około godziny szesnastej. Przed faktem dokonanym stanęli mali przedsiębiorcy, którzy sprzedają przy cmentarzach kwiaty i znicze.

Przypomnijmy, na decyzję w sprawie ewentualnego zamknięcia cmentarzy czekaliśmy od początku tygodnia. Apelowali o nią także samorządowcy. Wczoraj premier zapowiedział, że dziś ogłosi ostateczną decyzję. Tę poznaliśmy około godziny szesnastej. Mateusz Morawiecki przekazał, że przez trzy najbliższe dni cmentarze mają być zamknięte.

Taka decyzja postawiła pod ścianą wielu małych przedsiębiorców, którzy w okresie Wszystkich Świętych sprzedawali znicze i przede wszystkim kwiaty. Towar jest już kupiony i czekał na klientów. Ci w weekend jednak się nie pojawią ze względu na zamknięcie nekropolii. O wsparcie zaapelował prezydent Wałbrzycha, Roman Szełemej.

REKLAMA

Po nagłej decyzji o zamknięciu cmentarzy wielu handlowców w Wałbrzychu zostanie z niesprzedanym towarem. Pomóżmy im – zachęcam do kupowania kwiatów – szczególnie piękne są chryzantemy – apeluje na twitterze Roman Szełemej.

Z podobnym apelem na facebooku do mieszkańców Świebodzic zwraca się burmistrz tego miasteczka.

Ogrodnicy, przedsiębiorcy to osoby, które znalazły się obecnie w trudnej sytuacji. Decyzja o zamknięciu cmentarzy pozbawiła ich możliwości zarobku i skazała na ogromne straty. Dlatego przyłączam się do apelu o kupienie jutro, oczywiście w miarę możliwości, chociaż jednej chryzantemy, aby im pomóc. Kwiaty można złożyć pod pomnikami, miejscami wspólnej pamięci, a nawet we własnym ogródku jako wyraz tęsknoty za tymi, którzy odeszli. Ten symboliczny gest pomoże nie tylko nam w pogodzeniu się z tą trudną sytuacją, ale również wszystkim, którzy włożyli ogrom pracy i środków, aby te kwiaty wyhodować – pisze Paweł Ozga.

Nie wiemy czy w związku z zamknięciem nekropolii handlowcy jutro pojawią się przy cmentarzach. Być może warto jednak w geście solidarności to sprawdzić.

 

Ogrodnicy, przedsiębiorcy to osoby, które znalazły się obecnie w trudnej sytuacji. Decyzja o zamknięciu cmentarzy…

Opublikowany przez Paweł Ozga – Burmistrz Miasta Świebodzice Piątek, 30 października 2020

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także