Prezydent Szełemej: Śmieci zdrożeją, nie ma wątpliwości

28 marca 2019 11:08. Śmieci wielkogabarytowe wystawione przed jeden z bloków przy ulicy Blankowej w Wałbrzychu. 27.03.2019 r. Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Śmieci zdrożeją w ciągu najbliższych kilku tygodni – powiedział prezydent Roman Szełemej podczas dzisiejszej Sesji Rady Miasta. Prezydent połączył  konieczność przeprowadzenia podwyżek opłat śmieciowych z rozstrzygnięciem przeprowadzanego właśnie postępowania przetargowego na odbiór nieczystości.

Obecnie Urząd Miasta jest w trakcie postępowania przetargowego na odbiór odpadów komunalnych. Nowa umowa obowiązywała będzie przez kolejne 2 lata i jest warta kilkadziesiąt milionów złotych.

Przetarg rozstrzygnięty zostanie za kilka tygodni i tu prezydent Szełemej nie pozostawia wątpliwości: ceny za wywóz śmieci zdrożeją. O ile? To będzie zależało od oferty złożonej przez biorące udział w przetargu firmy.

REKLAMA

– Opłaty śmieciowych w Wałbrzychu nie są zmieniane od 5 lat. Jesteśmy chyba ostatnią gminą w okolicy, która która nie zmieniała wielkości tych opłat. – powiedział prezydent Roman Szełemej – W tym czasie monstrualnie zwiększyły się koszty składowania przerobu, prawo wymaga większych kosztów, zmieniły się opłaty marszałkowskie. Zmienił się też rynek pracy i utrzymanie pracowników – 5 lat temu to ludzie poszukiwali pracy, dzisiaj to my poszukujemy pracowników.

Tymczasem mieszkańcy korzystają z ostatniej szansy bezpłatnego odebrania przez gminę odpadów wielkogabarytowych. Na przełomie marca i kwietnia po raz ostatni gmina odbierze z poszczególnych dzielnic wystawione przez mieszkańców śmieci i elektrośmieci. Od tej pory obowiązkiem każdego będzie dostarczyć je osobiście do punktu składowania odpadów.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 28 marca 2019 11:08
`