Prezydent Szełemej popiera burmistrza Świebodzic. „Budowa biogazowni to przyszłość każdej gminy”, pisze

21 października 2022 17:06. Infografika. Paweł Ozga / wytwórnia biogazu / Roman Szełemej. Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


To jest Nasz news

Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

Budowa biogazowni to niedaleka przyszłość w każdej gminie. Bioodpady mamy obowiązek zagospodarować. Możliwość produkcji energii i ciepła na potrzebny mieszkańców to realna korzyść. Dobrze zbudowana i prowadzona biogazownia nie wydziela odoru. Tak jest w 95% przypadków – napisał na Twitterze prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej. W taki sposób skomentował nasz tekst o zobowiązaniu, jakie miał podjąć burmistrz Świebodzic w sprawie wsparcia budowy biogazowni w Świebodzicach.

Przypomnijmy. W piątek rano świebodziccy aktywiści opublikowali w mediach społecznościowych skan umowy, jaką burmistrz Ozga zawarł z inwestorem chcącym zbudować w Świebodzicach wytwórnię biometan. Zgodnie z jej zapisami ma wspierać inwestora w zdobywaniu wszelkich pozwoleń związanych z budową fabryki, pomoże w uzyskaniu decyzji środowiskowej na budowę zakładu oraz będzie wspierać inwestora w zakresie własnych kompetencji i możliwości pranych.

Taką postawę burmistrza poparł w mediach społecznościowych prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej, podkreślając, że budowa wytwórni biogazu i pozyskiwania z nich energii to przyszłość większości z gmin. Zdaniem prezydenta, nowoczesne wytwórnie w 95% przypadków nie generują zapachów uciążliwych dla mieszkańców.

REKLAMA

Budowie biomemtanowni sprzeciwiają się mieszkańcy. Pod petycją w sprawie zaniechania inwestycji podpisało się ponad 1200 osób. Podczas spotkania, jakie odbyło się w tej sprawie, burmistrz opowiedział się… po stronie mieszkańców. Zapowiedział nawet nawiązanie współpracy z kancelarią prawną, mającą pomóc w zablokowaniu tej inwestycji.

Do sprawy będziemy wracać.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 21 października 2022 17:06
`