Prezydent Szełemej popiera burmistrza Świebodzic. „Budowa biogazowni to przyszłość każdej gminy”, pisze

21 października 2022 17:06. Infografika. Paweł Ozga / wytwórnia biogazu / Roman Szełemej. Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Budowa biogazowni to niedaleka przyszłość w każdej gminie. Bioodpady mamy obowiązek zagospodarować. Możliwość produkcji energii i ciepła na potrzebny mieszkańców to realna korzyść. Dobrze zbudowana i prowadzona biogazownia nie wydziela odoru. Tak jest w 95% przypadków – napisał na Twitterze prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej. W taki sposób skomentował nasz tekst o zobowiązaniu, jakie miał podjąć burmistrz Świebodzic w sprawie wsparcia budowy biogazowni w Świebodzicach.

Przypomnijmy. W piątek rano świebodziccy aktywiści opublikowali w mediach społecznościowych skan umowy, jaką burmistrz Ozga zawarł z inwestorem chcącym zbudować w Świebodzicach wytwórnię biometan. Zgodnie z jej zapisami ma wspierać inwestora w zdobywaniu wszelkich pozwoleń związanych z budową fabryki, pomoże w uzyskaniu decyzji środowiskowej na budowę zakładu oraz będzie wspierać inwestora w zakresie własnych kompetencji i możliwości pranych.

Taką postawę burmistrza poparł w mediach społecznościowych prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej, podkreślając, że budowa wytwórni biogazu i pozyskiwania z nich energii to przyszłość większości z gmin. Zdaniem prezydenta, nowoczesne wytwórnie w 95% przypadków nie generują zapachów uciążliwych dla mieszkańców.

REKLAMA

Budowie biomemtanowni sprzeciwiają się mieszkańcy. Pod petycją w sprawie zaniechania inwestycji podpisało się ponad 1200 osób. Podczas spotkania, jakie odbyło się w tej sprawie, burmistrz opowiedział się… po stronie mieszkańców. Zapowiedział nawet nawiązanie współpracy z kancelarią prawną, mającą pomóc w zablokowaniu tej inwestycji.

Do sprawy będziemy wracać.

To jest Nasz news

Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

Dodano: 21 października 2022 17:06
`