Prezydent Szełemej: Komunikacja w Wałbrzychu działa na 4+. Fakty czy demagogia?

1 lutego 2024 10:03. Autobusy komunikacji miejskiej w Wałbrzychu

Tematy: 


Pomimo wielu krytycznych uwag mieszkańców miasta prezydent Szełemej dobrze ocenia funkcjonowanie komunikacji miejskiej w Wałbrzychu. Podczas środowego czatu z mieszkańcami prezydent kilkukrotnie podejmował ten temat, albo odpowiadając na pytania widzów, albo nawiązując do tego przy okazji innych tematów.

Zdaniem prezydenta system i funkcjonowanie wałbrzyskich autobusów sprawdza się w 95%. Działanie komunikacji ocenił na czwórkę z plusem. W jego opinii niedogodności, związane z nieplanową jazdą autobusów czy luki w rozkładzie, kiedy w ogóle nie przyjeżdżają są incydentalne i wynikają z nieznajomości miasta przez zatrudnionych w Śląskim konsorcjum Autobusowym kierowców.

– Jeśli u nas na pięćdziesiąt jeden autobusów nie wyjeżdża jeden, czasami dwa, bo jest awaria, bo coś zamarzło, bo nie przyszedł kierowca i nie możemy znaleźć zastępcy to jest jeden na pięćdziesiąt pięć. A mogę powiedzieć, że średnia liczba kursów, które nie są realizowane w dużych polskich miastach to jest około 10%. Oznacza to, że naprawdę z komunikacją autobusową nie jest u nas źle. Myślę, że jest nawet na 4+. – powiedział prezydent Szełemej.

REKLAMA

Komentarz redakcji.

Ocena prezydenta wciąż pozostaje skrajnie różna od oceny wystawianej komunikacji miejskiej przez wałbrzyszan. Pod niemal każdym, nie tylko naszym tekstem dotyczącym kursowania autobusów pojawiają się dziesiątki, często setki komentarzy, w których mieszkańcy nie pozostawiają suchej nitki na Śląskim Konsorcjum Autobusowym, obsługującym komunikację miejską w Wałbrzychu. Najczęstsze zarzuty to balansująca na krawędzi obowiązujących przepisów jazda kierowców, mylenie tras, niezatrzymywanie się na przystankach, spóźnienia czy wręcz nierealizowanie poszczególnych kursów.

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 1 lutego 2024 10:03
`