Prezydent Świdnicy w pierwszej trójce rankingu Newsweeka. Prezydent Wałbrzycha poza dziesiątką

18 października 2022 10:02. Beata Moskal-Słaniewska, prezydent Świdnicy. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Po raz trzynasty Newsweek wręczył nagrody w rankingu najlepszych włodarzy miast. Statuetki rankingu N15 włodarze odebrali w Poznaniu. To plebiscyt organizowany przez tygodnik, w którym głosy sami na siebie oddają samorządowcy.

Zestawienie wygrał Ryszard Brejza, prezydent Inowrocławia. Drugie miejsce zajął Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia. Na trzeciej pozycji znalazła się Beata Moskal-Słaniewska, prezydent Świdnicy, która trzecie miejsce zajęła drugi rok z rzędu.

Jest to dla mnie olbrzymie zaskoczenie. Dziękuję wszystkim, którzy tak jak ja, Świdnicę mają w sercu. Moi kochani, dajecie mi siłę, wsparcie i całą górę wspaniałej energii. Moje serdeczne gratulacje dla Ryszarda Brejzy prezydenta Inowrocławia oraz Jacka Sutryka prezydenta Wrocławia. Ta nagroda to ogromna satysfakcja, ponieważ oceniają nas nasze koleżanki i koledzy pełniący funkcje prezydenta. To najbardziej obiektywna, ale zarazem wymagająca kapituła – mówi prezydent, Beata Moskal-Słaniewska.

W rankingu znalazł się także prezydent Wałbrzycha. Roman Szełemej zajął dwunaste miejsce.

 

 

Dodano: 18 października 2022 10:02
.
 • xx pisze:

  Sami na siebie oddają głosy :) Parodia

 • Ehh pisze:

  Wałbrzych od lat 90 – tych boryka się z problemami gospodarczymi i społecznymi. Porównywanie miast do Wałbrzycha, które nie mają i nie miały pod górkę. Jest niedokonca sprawiedliwe. Trzeba wziąć pod uwagę, że Wałbrzych miał dużo większe problemy i ma nadal aniżeli Świdnica czy Wrocław. To tak jakby porównać Babcie z 18 stką.

 • Dodaj komentarz

  Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

  `