Tematy: beata moskal-słaniewska koronawirus magdalena dzwonkowska przedszkola świdnica
6 maja przedszkola w Świdnicy nie zostaną otwarte: prezydent Świdnicy w stanowczy sposób sprzeciwiła się przyspieszonemu terminowi otwarcia placówek, jakie wczoraj zarekomendował samorządom premier Mateusz Morawiecki. Nie bede narażała dzieci – powiedziała prezydent Świdnicy:
– Dostajemy niespójne, niejasne wytyczne, lub wytyczne, które w mojej ocenie są nieodpowiedzialne. Jak dzisiaj zapewnić bezpieczeństwo maluchom, jak zapewnić powierzchnię do dezynfekcji, jak zabezpieczyć rodziców czy osoby sprawujące opiekę. – powiedziała prezydent Świdnicy, Beata Moskal-Słaniewska.
Decyzja Pani Prezydent podyktowana jest olbrzymią wręcz liczbą zapytań i wątpliwości napływających od strony rodziców – wyjaśnia rzecznik świdnickiego magistratu, Magdalena Dzwonkowska:
– Setki rozmów telefonicznych z rodzicami, którzy mają liczne obawy co do warunków, w jakich przebywać będą dzieci. Rodzice wręcz żądają gwarancji bezpieczeństwa, udzielanych przez organ prowadzący. Takich wymogów dziś miasto spełnić nie może.
Przedszkola w Świdnicy pozostaną zamknięte co najmniej do 9 maja. W międzyczasie testom na obecność koronawirusa poddani zostaną wszyscy pracownicy miejskich przedszkoli i żłobków.
– Kolejne informacje przekażemy za tydzień, będziemy bardzo, bardzo uważnie obserwować dane dotyczące naszego regionu jeśli chodzi o ilość zarażeń – wyjaśnia prezydent Świdnicy.
Podczas dzisiejszej konferencji prasowej Minister Edukacji Dariusz Piątkowski zapowiedział, że decyzja w sprawie uruchomienia żłobków i przedszkoli pozostawiona została w gestii samorządów, rząd rekomenduje jednak otwarcie placówek.
Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!