Prezydent Świdnicy: Nie otworzę 6 maja przedszkoli. Nie będę narażała dzieci i opiekunów

30 kwietnia 2020 18:39. Infografika. Beata Moskal-Słaniewska / Dzieci z przedszkola. Fot Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


To jest Nasz news

Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

6 maja przedszkola w Świdnicy nie zostaną otwarte: prezydent Świdnicy w stanowczy sposób sprzeciwiła się przyspieszonemu terminowi otwarcia placówek, jakie wczoraj zarekomendował samorządom premier Mateusz Morawiecki. Nie bede narażała dzieci – powiedziała prezydent Świdnicy:

Dostajemy niespójne, niejasne wytyczne, lub wytyczne, które w mojej ocenie są nieodpowiedzialne. Jak dzisiaj zapewnić bezpieczeństwo maluchom, jak zapewnić powierzchnię do dezynfekcji, jak zabezpieczyć rodziców czy osoby sprawujące opiekę. – powiedziała prezydent Świdnicy, Beata Moskal-Słaniewska.

Decyzja Pani Prezydent podyktowana jest olbrzymią wręcz liczbą zapytań i wątpliwości napływających od strony rodziców – wyjaśnia rzecznik świdnickiego magistratu, Magdalena Dzwonkowska:

REKLAMA

Setki rozmów telefonicznych z rodzicami, którzy mają liczne obawy co do warunków, w jakich przebywać będą dzieci. Rodzice wręcz żądają gwarancji bezpieczeństwa, udzielanych przez organ prowadzący. Takich wymogów dziś miasto spełnić nie może.

Przedszkola w Świdnicy pozostaną zamknięte co najmniej do 9 maja. W międzyczasie testom na obecność koronawirusa poddani zostaną wszyscy pracownicy miejskich przedszkoli i żłobków.

Kolejne informacje przekażemy za tydzień, będziemy bardzo, bardzo uważnie obserwować dane dotyczące naszego regionu jeśli chodzi o ilość zarażeń – wyjaśnia prezydent Świdnicy.

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej Minister Edukacji Dariusz Piątkowski zapowiedział, że decyzja w sprawie uruchomienia żłobków i przedszkoli pozostawiona została w gestii samorządów, rząd rekomenduje jednak otwarcie placówek.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 30 kwietnia 2020 18:39
`