Prezydent Świdnicy i marszałek województwa chcą przenieść siedzibę Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy z Wałbrzycha do Świdnicy

27 kwietnia 2022 13:04. Źródło: Fb.com./ Cezary Przybylski
To jest Nasz news

Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

To postępująca marginalizacja miasta i prezydenta Szełemeja – mówią nasi rozmówcy pytani o zapowiedzi przeniesienia DWUP – Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy do Świdnicy.  Informację o spotkaniu z prezydent Świdnicy w tej sprawie opublikował w mediach społecznościowych marszałek województwa Cezary Przybylski. Przypominamy, że główna siedziba DWUP znajduje się dziś w Wałbrzychu przy ulicy Ogrodowej.

– Dolnośląski Wojewódzki Urząd Pracy obecnie swoją siedzibę ma w Wałbrzychu – podobnie jak kilka innych instytucji wojewódzkich. Przeniesienie siedziby DWUP do Świdnicy będzie miało na celu zrównoważenie dostępu Dolnoślązaków do naszych urzędów, a tym samym to również działanie wpisujące się w naszą strategię zrównoważonego rozwoju Dolnego Śląska. – napisał marszałek Przybylski.

Nasi rozmówcy – radni i pracownicy DWUP byli całkowicie zaskoczeni informacją o takim pomyśle. Jak mówią, dla zwykłego mieszkańca niewiele się zmieni – DWUP nie pośredniczył w poszukiwaniu pracy. Jest jednak ośrodkiem dystrybuującym ogromne środki na zapobieganie i walkę z bezrobociem. Przeniesienie siedziby do Świdnicy to jednocześnie odsunięcie Wałbrzycha kolejnych środków unijnych. To także gra polityczna, podkreślają nasi rozmówcy.

REKLAMA

– Pozostający w ostrym z konflikcie w Prezydentem miasta Marszałek Przybylski gra na poróżnienie liderów dwóch największych miast w regionie. Zabranie DWUP Wałbrzychowi, to po przeniesieniu do Świdnicy Rejonowego Sądu Pracy kolejne odjęcie wagi i roli Wałbrzycha w regionie. – mówią nasi rozmówcy.

Nie wiadomo kiedy decyzja zostanie podjęta i co oficjalnie legło u jej podstaw. Poprosiliśmy rzecznika Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego o komentarz dotyczący decyzji Marszałka.  Czekamy na odpowiedź.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 27 kwietnia 2022 13:04
`