Prezydent Świdnicy i marszałek województwa chcą przenieść siedzibę Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy z Wałbrzycha do Świdnicy

27 kwietnia 2022 13:04. Źródło: Fb.com./ Cezary Przybylski

To postępująca marginalizacja miasta i prezydenta Szełemeja – mówią nasi rozmówcy pytani o zapowiedzi przeniesienia DWUP – Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy do Świdnicy.  Informację o spotkaniu z prezydent Świdnicy w tej sprawie opublikował w mediach społecznościowych marszałek województwa Cezary Przybylski. Przypominamy, że główna siedziba DWUP znajduje się dziś w Wałbrzychu przy ulicy Ogrodowej.

– Dolnośląski Wojewódzki Urząd Pracy obecnie swoją siedzibę ma w Wałbrzychu – podobnie jak kilka innych instytucji wojewódzkich. Przeniesienie siedziby DWUP do Świdnicy będzie miało na celu zrównoważenie dostępu Dolnoślązaków do naszych urzędów, a tym samym to również działanie wpisujące się w naszą strategię zrównoważonego rozwoju Dolnego Śląska. – napisał marszałek Przybylski.

Nasi rozmówcy – radni i pracownicy DWUP byli całkowicie zaskoczeni informacją o takim pomyśle. Jak mówią, dla zwykłego mieszkańca niewiele się zmieni – DWUP nie pośredniczył w poszukiwaniu pracy. Jest jednak ośrodkiem dystrybuującym ogromne środki na zapobieganie i walkę z bezrobociem. Przeniesienie siedziby do Świdnicy to jednocześnie odsunięcie Wałbrzycha kolejnych środków unijnych. To także gra polityczna, podkreślają nasi rozmówcy.

– Pozostający w ostrym z konflikcie w Prezydentem miasta Marszałek Przybylski gra na poróżnienie liderów dwóch największych miast w regionie. Zabranie DWUP Wałbrzychowi, to po przeniesieniu do Świdnicy Rejonowego Sądu Pracy kolejne odjęcie wagi i roli Wałbrzycha w regionie. – mówią nasi rozmówcy.

Nie wiadomo kiedy decyzja zostanie podjęta i co oficjalnie legło u jej podstaw. Poprosiliśmy rzecznika Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego o komentarz dotyczący decyzji Marszałka.  Czekamy na odpowiedź.

To jest Nasz news

Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

Dodano: 27 kwietnia 2022 13:04
`