Prezydent Świdnicy apeluje do biskupa Deca

12 marca 2020 16:54. Infografika. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Zwracam się do jego Ekscelencji Księdza Biskupa z apelem o wprowadzenie na terenie całej diecezji Świdnickiej czasowego ograniczenia nabożeństw oraz innych uroczystości kościelnych – napisała w liście do Biskupa Świdnickiego księdza Ignacego Deca prezydent Świdnicy Beata Moskal-Słaniewska.

W dalszych częściach listu prezydent Świdnicy zwraca uwagę biskupa Deca na fakt, że przy obecnym tempie rozprzestrzeniania się wirusa COVID-19 gromadzenie się wiernych w kościołach może zniweczyć cały trud wkładany przez służby oraz aparat państwa w ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Tymczasem konferencja episkopatu polski w wydanym wczoraj komunikacie informuje o wprowadzeniu prewencyjnych środków ostrożności. Rekomenduje biskupom diecezjalnym udzielenie dyspensy od obowiązku niedzielnego uczestnictwa w mszach do 29 marca: osobom w podeszłym wieku, osobom z objawami infekcji (np. kaszel, katar, podwyższona temperatura, itp.), dzieciom i młodzieży szkolnej oraz dorosłym, którzy sprawują nad nimi bezpośrednią opiekę, osobom, które czują obawę przed zarażeniem.

REKLAMA

Jednocześnie zachęcamy, aby osoby korzystające z dyspensy trwały na osobistej i rodzinnej modlitwie. Zachęcamy też do duchowej łączności ze wspólnotą Kościoła poprzez transmisje radiowe, telewizyjne lub internetowe – piszą biskupi.

Źródło: UM Świdnica

Beata Moskal-Słaniewska, prezydent Świdnicy. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Biskup Świdnicki Ignacy Dec. fot. arch. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 12 marca 2020 16:54
`