Prezydent Roman Szełemej wspomina Pawła Adamowicza

19 stycznia 2019 09:10. Roman Szełemej, prezydent Wałbrzycha. fot. archiwalna. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Na kilka godzin przed rozpoczęciem uroczystości związanych z pogrzebem bestialsko zamordowanego podczas 27 Finału Wielkiej Orkiestry świątecznej Pomocy Pawła Adamowicza prezydent Roman Szełemej dołączył do grona samorządowców, którzy wspominają byłego prezydenta Gdańska. W rozmowie z Dziennikiem Prezydent Wałbrzycha powiedział:

Pawła Adamowicza znałem od kilku lat. Trudno powiedzieć, żebyśmy się dobrze znali – na pewno są tysiące tych, którzy mieli z nim częstszy kontakt, ale zawsze życzliwie się poznawaliśmy i potrafiliśmy usiąść i chwilę pogadać.

Spotkaliśmy się wielokrotnie uczestnicząc w różnych wydarzeniach samorządowych, czy też w trakcie różnych wydarzeń: społecznych kulturalnych które organizował Prezydent Gdańska właśnie w Gdańsku.

REKLAMA

Był osobą rzeczywiście bardzo życzliwą, otwartą, ja go prawie nigdy nie widziałem inaczej niż uśmiechniętego. Zawsze jowialny bardzo ciepły… i tak trzeba go zapamiętać.

Na pewno był wybitnym prezydentem Gdańska. Gdańsk pod jego rządami stał się miastem hanzeatyckim w najlepszym tego słowa znaczeniu: otwartym, europejskim, wolnościowym, tolerancyjnym, wielonarodowym i wielokulturowym. Gdańsk urósł przy nim, a on urósł przy Gdańsku… i to wszystko tak bezmyślnie, bezsensownie, idiotycznie się zakończyło…

Dziś, w sobotę 19. stycznia, Prezydent spotka się z mieszkańcami Wałbrzycha na Placu Magistrackim, gdzie na telebimie transmitowane będą z Gdańska uroczystości funeralne Prezydenta Pawła Adamowicza. Przed Ratuszem wystawiona zostanie księga kondolencyjna.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 19 stycznia 2019 09:10
`