Prezydent Szełemej poparł kandydatów do walki o fotele burmistrzów

28 października 2018 19:12. Marek Fedoruk (L), Sylwia Dąbrowska (Ś) i Bogdan Kożuchowicz (R) wystartują w II turze wyborów samorządowych 2018 ze wsparciem prezydenta Szelemeja. fot. Facebook Roman Szełemej

Tematy: 


Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej wskazał kandydatów na burmistrzów gmin Aglomeracji Wałbrzyskiej, którzy już za tydzień   powalczą o elekcję lub reelekcję w Boguszowie-Gorcach, Świebodzicach i Szczawnie-Zdroju.

Po raz pierwszy ubiegająca się o fotel burmistrza Boguszowa-Gorc Sylwia Dąbrowska w II turze zmierzy się z obecnym Starostą Powiatu Wałbrzyskiego Jackiem Cichurą. W pierwszej turze nieznaczną przewagę uzyskała Sylwia Dąbrowska (32,07% głosów vs 31.60 Jacka Cichury).

W Szczawnie-Zdroju poparcie prezydenta Szełemeja uzyskał Marek Fedoruk, obecny burmistrz miasta. W wyborach stanie oko w oko z prezesem Stowarzyszenia Kocham Szczawno-Zdrój Arkadiuszem Czocherem. Tu także różnica w I turze była bardzo niewielka. Marek Fedoruk  miał zaledwie 14 głosów więcej niż Arkadiusz Czocher (25,32% vs 24,82%). Można podejrzewać, że trzeci podczas I tury Marek Ćmikiewicz, który na kilka dni przed głosowaniem wytoczył Czocherowi proces w trybie wyborczym także poprze kandydaturę Marka Fedoruka.

REKLAMA

W Świebodzicach Bogdan Kożuchowicz stoczy ciężki bój z Pawłem Ozgą. Tu w I turze obecny burmistrz miał stosunkowo największą przewagę (44,12% vs 30,87%) jednak w ostatecznej rozgrywce  Paweł Ozga może liczyć na poparcie Mariusza Szafrańca, trzeciego w tegorocznej kolejce do fotela burmistrza. Czy mentalne wsparcie Prezydenta Szełemeja wystarczy Kożuchowiczowi, żeby wygrać, czy też 25% głosów Mariusza Szafrańca pomoże przejąć władzę w Świebodzicach? Przekonamy się już za tydzień.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 28 października 2018 19:12
`