Dodano: 22 października 2019 15:30

Prezydent o śmieciach: Skończył się czas edukacji, zaczął czas egzekwowania prawa

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


Czas edukacji bezstresowej minął. Zaczyna się okres twardego egzekwowania prawa. Płacimy za to wszyscy coraz wyższymi opłatami śmieciowymi, które będą rosły wraz z brakiem odpowiedniego poziomu segregacji – powiedział prezydent Roman Szełemej podczas brifingu prasowego dotyczącego nowego operatora śmieciowego w Wałbrzychu.

Przy tej okazji prezydent zapowiedział baczniejsze zwracanie uwagi na kwestię dokładnej segregacji odpadów. Podkreślając wciąż rosnące opłaty śmieciowe i nadchodzące wraz z nimi podwyżki cen apelował do mieszkańców o rozsądne gospodarowanie odpadami oraz ich segregację.

– Przed nami niezwykle wymagający czas jeśli chodzi o środowisko, świadomość jak również o spełnianie coraz większych wymagań jeśli chodzi o mieszkańców – dodał prezydent Szełemej. – Wałbrzych produkuje dużo śmieci. Za dużo. Rocznie mniej więcej tyle, co kubatura Zamku Książ

REKLAMA

Od 1 listopada Alba zastąpi pracującą w Wałbrzych od ostatnich dwóch lat firmę Komunalnik. Nowy operator zapowiedział dziś wprowadzenie do miasta zupełnie nowych pojemników na śmieci, wyposażonych w specjalne czujniki współpracujące z odbiornikami zamontowanymi w samochodach, dzięki którym możliwe będzie monitorowanie tak przez miasto, jak i przez Albę czasu oraz częstotliwości opróżniania pojemników.

Na ulice Wałbrzycha wyjadą także trzy zupełnie nowe, napędzane silnikami gazowymi samochody. Umowę z Albą podpisamo na następne dwa lata.

Brifing prasowy. Fot. DAI / Dziennik Wałbrzych

Pojemniki na śmieci firmy Alba. Fot. DAI / Dziennik Wałbrzych

Pojemniki na śmieci firmy Alba. Fot. DAI / Dziennik Wałbrzych

Pojemniki na śmieci firmy Alba. Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także