Dodano: 12 lutego 2021 07:11

Prezydenci Warszawy, Poznania czy Wrocławia w Starej Kopalni. Samorządowcy podglądali pracę centrum szczepień

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


Pracę centrum szczepień w Starej Kopalni, prawdopodobnie jedynego takiego miejsca na Dolnym Śląsku podglądali dziś prezydenci Warszawy, Poznania, Wrocławia, Sopotu, Jeleniej Góry i Świdnicy. Samorządowcy dyskutowali, jak przyspieszyć proces szczepień.

Aby zaszczepić do wakacji satysfakcjonującą liczbę obywatelki konieczne są szczepienia masowe prowadzone w wielkich centrach. Kluczowa jest tutaj współpraca z samorządami. Bez niej szczepienia na olbrzymią skalę będą niezwykle trudne, wręcz niemożliwe – przyznaje prezydent Wałbrzycha, Roman Szełemej.

Przypomnijmy, w wałbrzyskim centrum szczepień szczepionych jest dziennie nawet pół tysiąca osób. Docelowo szczepionych może być nawet siedemset osób. Warunek jest jednak jeden, centrum musi otrzymywać odpowiednią liczbę szczepień.

REKLAMA

Co do tego, że organizacja tego typu miejsc jest koniecznością nie miał wątpliwości między innymi prezydent Sopotu.

Wałbrzych jest doskonałym przykładem średniego miasta, gotowego na zwiększoną podaż szczepionek, jakiej spodziewamy się wiosną. Organizacja tego typu punktów w innych miastach to konieczność, aby w najbliższe wakacje życie wróciło do normy – przyznaje Jacek Karnowski, prezydent Sopotu.

W ocenie prezydenta Wrocławia, Jacka Sutryka, miasta przy odpowiedniej infrastrukturze i potencjale logistycznym są w stanie szczepić z podobną prędkością, jak robią to dziś Izrael czy Stany Zjednoczone.

Samorządowcy, którzy gościli w Wałbrzychu nie mieli wątpliwości co do tego, że Wałbrzych powinien być wzorem organizacji takich przedsięwzięć.

W spotkaniu w Wałbrzychu uczestniczyli: Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy, Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania, Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia, Jacek Karnowski, prezydent Sopotu, Jerzy Łużniak, prezydent Jeleniej Góry oraz Beata Moskal-Słaniewska, prezydent Świdnicy.

Samorządowcy odwiedzili centrum szczepień w Starej Kopalni fot. użyczone / Urząd Miejski w Wałbrzychu

Samorządowcy odwiedzili centrum szczepień w Starej Kopalni fot. użyczone / Urząd Miejski w Wałbrzychu

Samorządowcy odwiedzili centrum szczepień w Starej Kopalni fot. użyczone / Urząd Miejski w Wałbrzychu

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także