Prezydenci osiemnastu miast dostawali groźby. Prokuratura połączyła te sprawy

9 września 2021 17:42. Otwarcie masowego punktu szczepień drive thru w Wałbrzychu. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Śledztwo w sprawie gróźb karalnych, które w ostatnim czasie trafiły do osiemnastu prezydentów miast prowadzi Prokuratura Okręgowa we Wrocławiu. Wśród włodarzy, którym grożono jest także prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej. Do tej pory nikt w tej sprawie nie usłyszał zarzutów.

O tym, że do części samorządowców trafiają maile z groźbami pisaliśmy już w lipcu. Pogróżki dotyczące śmierci otrzymali między innymi prezydenci Wrocławia, Gdańska, Białegostoku czy Poznania. Takie wiadomości miały także trafić do prezydenta Wałbrzycha.

Treść jednego z maili opublikował prezydent Wrocławia, Jacek Sutryk.

REKLAMA

Sutryk zginiesz ŻYD ZIE… Zadźgam cię jak Adamowicza… Poderżnę ci ten głupi łeb… Długo nie pożyjesz. Pożegnaj się z rodziną. Zabiję cię na dniach. I tak nie mam nic do stracenia – to fragment maila w oryginalnej pisowni, który otrzymał prezydent Wrocławia.

Samorządowcy zgłaszali groźby do odpowiednich służb. Prokuratury zajmowały się sprawami. Obecnie do śledztwa prowadzonego przez Prokuraturę Okręgową we Wrocławiu włączonych zostało w sumie siedemnaście postępowań z całego kraju.

Autorowi maili grozi kara do dwóch lat więzienia. Główne zadanie śledczych w tej chwili to ustalenie, kto napisał i wysłał wiadomości.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 9 września 2021 17:42
`