Prezes Uzdrowiska Szczawno-Jedlina zrezygnowała ze stanowiska

10 kwietnia 2020 13:38. Szczawno-Zdrój. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


To jest Nasz news

Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

Z funkcji prezesa Uzdrowiska Szczawno-Jedlina zrezygnowała Barbara Grzegorczyk. Jak udało nam się dowiedzieć, rezygnacja została złożona z ostatnim dniem marca bez podania przyczyny.

Barbara Grzegorczyk została prezesem uzdrowiskowej spółki w styczniu ubiegłego roku. Na tym stanowisku zastąpiła Pawła Skrzywanka.

Pani Prezes przechodzi na emeryturę, o czym byliśmy wcześniej poinformowani. Serdecznie dziękujemy za wielką pracę oraz zaangażowanie i serce, które Pani prezes włożyła w rozwój Uzdrowiska – mówi Michał Nowakowski, rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

REKLAMA

Grzegorczyk była wcześniej między innymi szefem Spółki Sanatoria Dolnośląskie. w 2015 roku straciła stanowisko po prowokacji dziennikarzy “Super Ekspressu”, którym Grzegorczyk obiecywała przyspieszenie rezerwacji turnusu dla teściów jednego z dolnośląskich polityków. W 2016 Grzegorczyk wróciła jednak na funkcję prezesa.

Przypomnijmy, w ubiegłym roku doszczętnie spłonął dach i wnętrza Domu Przyrodoleczniczego w Szczawnie-Zdroju należącego do uzdrowiska. Odbudowa tego miejsca była głównym zadaniem prezes.

W maju ubiegłego roku w czasie sesji rady miejskiej w Szczawnie-Zdroju Grzegorczyk informowała o sytuacji uzdrowiskowej spółki. Mówiła wówczas, że sytuacja finansowa spółki jest poważna. Uzdrowisko od 2013 roku generowało straty. Tylko w 2018 roku strata wyniosła w 5 milionów złotych, w maju ubiegłego roku straty sięgały już blisko 10 milionów złotych.

Jak wygląda sytuacja dziś? Nie wiemy. Prezes w czasie swojej kadencji unikała rozmów z mediami.

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 10 kwietnia 2020 13:38
`