Prezes Uzdrowiska Szczawno-Jedlina odwołany! To nieoficjalne ustalenia portalu Dziennik Wałbrzych

21 kwietnia 2023 15:12. Jacek Jackowiak, nowy prezes Uzdrowiska Szczawno-Jedlina S.A. Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Dziś miał zostać odwołany z funkcji prezes Uzdrowiska Szczawno-Jedlina Jacek Jackowiak – to nieoficjalne ustalenia naszych reporterów. Jackowiak został prezesem uzdrowiskowej spółki pod koniec ubiegłego roku. W ostatnich tygodniach złożył doniesienie do prokuratury na nieprawidłowości, do których miało dochodzić w czasie remontu Zakładu Przyrodoleczniczego w Szczawnie-Zdroju.

Pochodzący z Wrocławia menager był wcześniej szefem trzebnickiej spółki basenowej i wieloletnim prezesem spółki Pro-Run.

W marcu, Jackowiak złożył do prokuratury doniesienie w sprawie nieprawidłowości, do których miało dochodzić w czasie remontu Zakładu Przyrodoleczniczego w Szczawnie-Zdroju. Obiekt spłonął w pożarze w 2018 roku.

REKLAMA

Pierwsza płaszczyzna to jest niezgodność wykonania z projektem. Druga – użycie innych materiałów niż wskazane w projekcie i w kosztorysie. Trzecia płaszczyzna to jest linia wykonawca-odbiorca, która budzi niepokój. Tu mamy różnego rodzaju podejrzenia, łącznie z poświadczeniem nieprawdy, oraz to, co martwi zarząd najbardziej, czyli możliwe użycie podczas remontu mas bitumicznych, mogących negatywnie wpłynąć na wody mineralne zalegające pod Szczawnem-Zdrój – mówił wówczas Jacek Jackowiak.

Wczoraj zawiadomienie do prokuratury zostało poszerzone o kolejny wątek.

Z przykrością dzielę się informacją, że na podstawie zebranych informacji, musiałem rozszerzyć w uzupełniającym zawiadomieniu do Prokuratury, grono osób podejrzanych o popełnienie przestępstwa o osobę byłego Prezesa Uzdrowiska Szczawno-Jedlina S.A. , jako działającego na jego szkodę. Ponad to, niemal każdego dnia ustalane są kolejne fakty, które świadczą o braku należytej kontroli, niszczeniu zabytkowego wystroju budynku, oraz ukrywaniu zaniedbań i nieprawidłowości podczas przebiegu inwestycji – informował wczoraj prezes w komunikacie przesłanym do mediów.

Dziś Jacek Jackowiak miał stracić stanowisko, ale prokuratura wciąż będzie badać sprawę.

To jest Nasz news

Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

Dodano: 21 kwietnia 2023 15:12
`