Dodano: 18 marca 2023 10:09

Prezes Uzdrowiska o działalności w Jedlinie-Zdroju. „Nasze stanowisko jest jednoznaczne”

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


To jest Nasz news

Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

Uzdrowisko Szczawno-Jedlina nie tylko nie zamierza wygaszać działalności uzdrowiskowej w Jedlinie-Zdroju. W planach ma zwiększenie kontraktu z NFZ i  przywrócenie działalności Zakładu Przyrodoleczniczego w Domu Zdrojowym. Takie deklaracje to odpowiedź prezesa Uzdrowiska na zarzuty mieszkańców Jedliny zrzeszonych w Stowarzyszeniu Miłośników Jedliny-Zdroju. Jacek Jackowiak deklaruje, że działalność Domu Zdrojowego przywracana ma być jeszcze w tym roku, po wygaśnięciu umowy z obecnym najemcą obiektu:

– To obiekt o kubaturze, która jest w stanie przyjąć około 65 pacjentów, klientów, według standardów NFZ-tu. My będziemy się starali o to, żeby taki kontrakt z NFZ-tem miał miejsce w Jedlinie-Zdroju. – mówi Jacek Jackowiak, prezes Uzdrowiska.

Podkreśla jednak, że po pierwsze kontrakty z NFZ zawierane są na początku roku kalendarzowego, po drugie, Fundusz systematycznie podnosi wymagania co do standardu obiektów, w którym świadczone są usługi, a podniesienie tegoż w Domu Zdrojowym w Jedlinie-Zdroju wymaga po prostu pieniędzy. Spółka ma też plany co do innych obiektów.

REKLAMA

– Byliśmy w NFZ, przeprowadziliśmy rozmowy. Wiemy co musimy zrobić, liczymy, analizujemy sytuację .Na tym etapie, czyli pierwszego kwartału roku, zrobiliśmy dużo, żeby ta uzdrowiskowość w Jedlinie wróciła na pewien zacny poziom, powiedzmy sobie, 60 osób w turnusie.

czyli podwojeniu dzisiejszej ilości kuracjuszy. Od 2012 roku organem nadzorującym uzdrowisko Szczawno-Jedlina S.A. jest Urząd Marszałkowski województwa Dolnośląskiego, W 2021 roku Dom Zdrojowy został, wbrew protestom mieszkańców i władz miasta wydzierżawiony prywatnemu przedsiębiorcy.  Umowa kończy się we wrześniu tego roku.

Infografika. Jacek Jackowiak / Dom Zdrojowy w Jedlinie-Zdroju. Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Mieszkańcy Jedliny-Zdroju zaniepokojeni planami zakończenia działalności Domu zdrojowego. fot. archiwalna użyczone / Dziennik Wałbrzych

Dom Zdrojowy w Jedlinie-Zdroju. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Dom Zdrojowy w Jedlinie-Zdroju. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Dom Zdrojowy w Jedlinie-Zdroju. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Dom Zdrojowy w Jedlinie-Zdroju. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Mieszkańcy Jedliny Zdorju zaniepokojeni planami zakonczenia działalności Domu zdrojowego. fot. użyczone / Dziennik Wałbrzych

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także