Prezes Orlenu zapowiada obniżkę cen paliw. Jak bardzo spadną ceny?

14 marca 2022 11:08. Puste stacje benzynowe. Dostawa paliwa spodziewana jest ddopiero rano. For. A.Pisarska / Dziennnik Wałbrzych

Obniżamy ceny na stacjach! ON o 34 gr/l, do średniego poziomu 7,55 zł, a benzynę o 20 gr/l do średniego poziomu 6,70 złotych – poinformował na TT Daniel Obajtek, prezes PKN Orlen. W ostatnich dniach na ceny paliwa na stacjach benzynowych w Wałbrzychu zbliżały się do ośmiu złotych za litr. Na wybranych stacjach niektóre rodzaje paliwa kosztowały już ponad osiem złotych.

We wpisie na TT Daniel Obajtek przekonuje, że spółka działa zdecydowanie, żeby polscy kierowcy tankowali najtańsze paliwo w Europie. Dla przykładu przytacza cenu w Czechach, gdzie litr benzyny kosztuje w przeliczeniu na złotówki 7,54 złote, a na Litwie 8,81 złotych.

Przypomnijmy, na początku lutego po decyzjach rządu związanych miedzy innymi z obniżką podatku VAT, ceny paliwa spadły do poziomu 5,20 złotych za benzynę i około 5,30 za olej napędowy. W kolejnych dniach paliwo nieco drożało, ale to dopiero po 24 lutego, czyli po agresji Rosji na Ukrainę doszło do drastycznych wzrostów cen.

REKLAMA

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 14 marca 2022 11:08
`