Dodano: 26 czerwca 2023 14:05

Prezes Orlenu ogłosił w piątek wakacyjną obniżkę. Cena paliw wystrzeliła w górę

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Prezes Orlenu Daniel Obajtek ogłosił w piątek, 23 czerwca wakacyjną obniżkę cen. Czy to znaczy, że będziemy płacić mniej? Niewiele na to wskazuje. Od tego czasu cena oleju napędowego poszybowała w górę.

Prezes PKN Orlen Daniel Obajtek ogłosił wakacyjną obniżkę cen paliw. Promocja będzie obowiązywała od 30 czerwca do 31 sierpnia. Paliwo ma być tańsze na każdym litrze o 30 groszy, a z Kartą Dużej Rodziny – o 40 groszy. Będzie limit czterech tankowań miesięcznie, do 50 litrów każde. W akcji promocyjnej będą mogli wziąć udział posiadacze aplikacji Vitay.

Zapowiedź obniżki wcale nie znaczy, że będziemy na stacjach benzynowych płacić mniej za paliwo. Od kilku dni cena oleju napędowego poszybowała w gorę. Z 6,07 zł jakie jeszcze niedawno trzeba było zapłacić za litr tego paliwa, dziś cena ON na stacji Orlen przy ulicy Wieniawskiego przekroczyła 6,33 zł Jak mówią nieoficjalnie nasi rozmówcy, do piątku cena ma sięgnąć 6,45 groszy, żeby 1 lipca, po zastosowaniu zniżki,  spaść z powrotem do poziomu 6.15 zł.

REKLAMA

Od kilku miesięcy o wiele bardziej opłaca się tankować Polakom w Czechach. Tuż za polską granicą, na stacji Orlen w Nachodzie, cena oleju napędowego waha się w okolicach 6,10 zł. Na stacji benzynowej w Broumowie ON zatankujemy poniże 29,90 koron za litr, czyli mniej niż 6 złotych.

Stacja paliw Orlen fot. A. Pisarska/ Dziennik Wałbrzych

Ceny paliw na stacji paliw Orlen 26.06.2023 roku. fot. A. Pisarska/ Dziennik Wałbrzych

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także