Premier Mateusz Morawiecki trafił na kwarantannę

13 października 2020 11:51. Premier Mateusz Morawiecki w Wałbrzychu. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


W związku z kontaktem z osobą zarażoną Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki odbywa obecnie kwarantannę – informuje rzecznik rządu, Piotr Müller. Kwarantanna jest następstwem potwierdzenia dzisiaj rano zarażenia u osoby, z którą premier miał kontakt w miniony piątek. U Mateusza Morawieckiego nie stwierdzono dotychczas zachorowania na COVID-19. Premier nie ma także objawów choroby.

Jak przekazuje Centrum Informacyjne Rządu Mateusz Morawiecki w czasie kwarantanny wykonuje swoje obowiązki i zdalnie będzie prowadził posiedzenia Rady Ministrów czy Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

Szanowni państwo dowiedziałem się, że w ubiegły piątek miałem kontakt z osobą, która przeszła pozytywny test na COVID-19. W związku z tym i zgodnie z zasadami sanitarnymi udaję się na kwarantannę. Jestem w stałym kontakcie ze swoimi współpracownikami. Rząd pracuje normalnie – zapewnia na nagraniu opublikowanym w internecie Mateusz Morawiecki.

REKLAMA

Premier zaapelował o stosowanie się do obowiązujących zasada, w tym noszenia maseczek i stosowania dystansu.

Dziś Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 5068 nowych i potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem. W ciągu ostatniej doby zmarły 63 osoby z COVID-19.

Na Dolnym Śląsku w ciągu doby odnotowano 342 nowe przypadki. W szpitalu w Wałbrzychu przebywają obecnie 32 osoby z pozytywnym wynikiem na obecność koronawirusa. Trzy są obserwowane.

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 13 października 2020 11:51
`