Pracownicy transgraniczni nie wrócą do pracy. Rząd przedłuża obostrzenia na granicach

26 kwietnia 2020 19:48. Policja na przejściu granicznym w Kudowie Słonem. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych
To jest Nasz news

Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

Dziś o północy minął termin obowiązywania 14 dniowej kwarantanny dla osób przyjeżdżających do Polski z zagranicy. Także dziś rząd wprowadził kolejną poprawkę do rozporządzenia, przedłużając jego obowiązywanie.. bezterminowo.

Zmiana odbyła się po cichu, bez tradycyjnej do tej pory konferencji prasowej. Oznacza, że pracownicy transgraniczni, pracujący po obu stronach granicy praktycznie nie będą mogli wrócić do swoich zakładów pracy. Rząd nie przychylił się więc do próśb setek osób, jakie w ubiegłym tygodniu protestowały na niemieckich i czeskich przejściach granicznych, domagając się umożliwienia im powrotu do pracy. Szacuje się, że tylko w regionie wałbrzyskim po czeskiej stronie granicy pracuje pomiędzy 3 a 4 tysiące osób.

Nadzieją do pracownikow transgranicznych może być zapowiedziane przez PAP na początek przyszłego tygodnia spotkanie Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, podczas którego rząd ma się tematem małego ruchu granicznego.

REKLAMA

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 26 kwietnia 2020 19:48
`