Dodano: 9 lutego 2021 10:04

Pracownicy magistratu w Wałbrzychu wyszli zza biurek odśnieżać chodniki. ZDKiUM ma rozstawić ciężki sprzęt na terenie miasta

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


Drogi, po których jeżdżą autobusy, dojazdy do szpitali, punktu szczepień, szkół i przedszkoli – to ulice, które mają priorytet w czasie akcji odśnieżania. Do odgarniania śniegu z chodników prezydent Wałbrzycha skierował także… pracowników administracyjnych. – Trudna sytuacja może utrzymać się jeszcze kilka dni – informuje Zarząd Dróg Komunikacji i Utrzymania Miasta dobę po tym, jak śnieg sparaliżował ruch w Wałbrzychu.

Priorytet mają ulice, po których poruszają się autobusy komunikacji miejskiej, dojazdy do szpitali, punktu szczepień w Starej Kopalni, szkół i przedszkolu – informuje dziś w komunikacie Zarząd Dróg Komunikacji i Utrzymania Miasta.

Jak zapewnia jednostka odpowiedzialna za utrzymanie dróg w mieście, na polecenie prezydenta Wałbrzycha zmobilizowano wszystkie dostępne siły i środki pozostające w dyspozycji miasta i podległych mu jednostek. Nie wiemy jednak, czy ta dyspozycja pojawiła się już wczoraj w czasie intensywnych opadów, czy dopiero wieczorem po ich ustaniu… bo komunikat ZDKiUM opublikował dziś.

REKLAMA

Nasilenie opadów jest tak duże, że niemożliwe jest usunięcie całości śniegu natychmiast. Natężenie ruchu samochodów ciężarowych na górskich podjazdach powoduje korki – pisze dziś ZDKiUM (opady ustały wczoraj około godziny 14.oo przyp. red.).

Miejska jednostka zapewnia, że od niedzieli działa sztab kryzysowy monitorujący bieżącą sytuację na drogach i sytuację pogodową. Do walki ze skutkami intensywnych opadów miał być skierowany cały sprzęt mechaniczny pozostający w dyspozycji miasta, jednostek miejskich i spółek.

Do dyspozycji sztaby kryzysowego oddane zostały ciągniki, pługi, koparki oraz sprzęt ciężki, który rozstawiany będzie w newralgicznych punkach miasta – zapewnia ZDKiUM.

Do walki ze skutkami opadów skierowano także… pracowników administracyjnych. Ci mają odśnieżać dojścia do biur i urzędów.

–  Trudna sytuacja może utrzymać się jeszcze kilka dni. Prosimy o zachowanie ostrożności, ograniczenie podróży do tych niezbędnych, szczególnie w okolicach budowy obwodnicy. Prosimy o cierpliwość – czytamy w komunikacie.

A tak wczoraj kierowcy w Wałbrzychu walczyli z efektami intensywnych opadów śniegu.

TiRy blokujące ulicę Wrocławską. fot. DAI / Dziennik Wałbrzych

TiRy blokujące ulicę Wrocławską. fot. DAI / Dziennik Wałbrzych

Zasypana śniegiem Piaskowa góra. Fot, Tomasz Trybek / Dziennik Wałbrzych

Sparaliżowana śniegiem ulica Wrocławska. fot. DAI / Dziennik Wałbrzych

Sparaliżowana śniegiem ulica Wrocławska. fot. DAI / Dziennik Wałbrzych

Sparaliżowana śniegiem ulica Wrocławska. fot. DAI / Dziennik Wałbrzych

Zimowy paraliż w Wałbrzychu – 8.02.2021 – fot. użyczone

Zimowy paraliż w Wałbrzychu – 8.02.2021 – fot. użyczone

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także