Dodano: 15 lutego 2021 07:07

Pracowity weekend GOPR. Kilkanaście interwencji. LPR na stoku w Zieleńcu [FILM]

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


Kilkanaście wypadków narciarskich odnotowali w miniony weekend ratownicy Sudeckiej Grupy GOPR. Przypomnijmy, zgodnie z decyzją rządu, był to pierwszy weekend w czasie, którego mogły funkcjonować zamknięte na początku sezonu stoki narciarskie. W Zieleńcu w akcji brał udział śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Zgłoszenie o wypadku narciarza, który przewrócił się z niewiadomych przyczyn na trasie w okolicy pasa granicznego na stokach ośrodka Zieleniec Ski Arena ratownicy otrzymali wczoraj.

Narciarz został zabezpieczony termicznie przez przygodnych turystów i w ich towarzystwie oczekiwał na przybycie ratowników. Na podstawie zebranych w wywiadzie informacji podjęto decyzję o zadysponowaniu do poszkodowanego Lotniczego Pogotowia Ratunkowego – informuje Sudecka Grupa GOPR.

REKLAMA

Śmigłowiec lądował w Zieleńcu. W zabezpieczeniu lądowiska brali udział strażacy z OSP Duszniki i policjanci z Dusznik-Zdroju. Jak informują ratownicy był to jeden z kilkunastu wypadków, które miały miejsce w weekend na terenie działalności Sudeckiej Grupy GOPR.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także