Pracowali w lesie. Twierdzą, że zaatakował ich wilk. Wczoraj w Błażkowej wilk zaatakował psa

21 października 2022 17:58. fot. www.facebook.com/blazkowa

Wilk zaatakował rodzinę pracującą w lesie. Wszyscy schronili się w kabinie ciągnika – informuje dziś serwis juzwiesz24.pl. Przypomnijmy, wczoraj w internecie pojawiła się informacja dotycząca ataku wilka na psa przy jednym z domów we wsi Błażkowa na terenie gminy Lubawka. Zaatakowanego psa udało się uwolnić, ale potrzebował on pomocy weterynarza.

Do wczorajszego ataku miało dojść w środku dnia na jednej z posesji w Błażkowej. Wilk nie bał się ludzi. Udało go się odgonić dopiero przy pomocy samochodu – odgłosu silnika i klaksonu.

Właśnie walczymy o jego życie. Jako gabinet ratujący dzikie zwierzęta jesteśmy dalecy od siania niepotrzebnej paniki związanej z tym gatunkiem, jednak apelujemy do mieszkańców wsi Błażkowa o bezzwłoczne zabezpieczenie swoich zwierząt, gdyż drapieżnik nadal przebywa w okolicy – informował wczoraj na FB Gabinet Weterynaryjny „Doktor Wilczur”.

REKLAMA

Dziś serwis juzwiesz24.pl informuje o rodzinie pracującej w lesie, którą miał zaatakować wilk. To może być to samo zwierzę, które zaatakowało wczoraj psa. Rodzina schroniła się w kabinie ciągnika. Jak informuje kamiennogórski serwis, boją się wrócić do lasu, póki myśliwi nie zastrzelą agresywnego wilka.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 21 października 2022 17:58
`