Dodano: 16 czerwca 2023 13:57

Praca w Turystyce, Hotelarstwie, Gastronomi czeka

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Artykuł powierzony

Tematy: 


To jest Nasz news

Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

Praca w Turystyce, Hotelarstwie, Gastronomi czeka!

Temperatury w ostatnich dniach przypominają wszystkim, że zbliżają się kolejne wakacje i wyczekiwane od dawna urlopy. Dla wielu jest to czas ładowania baterii, ale jest to też czas na podjęcie pracy i na atrakcyjne zarobki.

W tym roku znalezienie ciekawego zajęcia w turystyce, hotelarstwie i gastronomii będzie łatwiejsze!

REKLAMA

Już 29 czerwca 2023 r. ruszają targi pracy sektora HoReCa.

Odetchnąć będą mogli pracodawcy, dla których zaczyna się czas intensywnej pracy. Sezon wakacji wiąże się z dużym naborem nowych pracowników do letnich prac.

Hotele i inne obiekty noclegowe, restauracje, kawiarnie – to między innymi te miejsca mogą się zgłosić jako wystawcy i na targach uzupełnić brakujące etaty! Będą mogli zaprezentować swoje aktualne oferty pracy.

Dlaczego warto odwiedzić I Branżowe Targi Pracy?

Dla pracodawców to możliwość zaprezentowania się i promocji, poza tym trafia się od razu do określonej grupy docelowej. Pracodawcy mogą też zrobić rozeznanie rynku pracownika. Porównać swoje oczekiwania z odpowiedzią z rynku.

Potencjalni pracownicy będą mogli spotkać wielu pracodawców w jednym miejscu.  Będzie to okazja do porównania ofert pracy, rozmów z pracodawcami. Zostaną przedstawione oferty pracy: kelnerów, barmanów, recepcjonistów, czy specjalistów ds. sprzedaży czy serwisantów rowerów elektrycznych.

Targi odbędą się w Wałbrzyskim Centrum Integracji przy Słowackiego 26a/1.

–Podczas targów będziemy udzielać informacji na temat legalizacji pobytu i pracy cudzoziemców.  Na miejscu będziemy również pomagać w tłumaczeniach polsko – ukraińskich! Jeśli więc są pracodawcy, którzy mieli obawy co do procesu zatrudnienia, chętnie udzielimy im pomocy– mówi, Iryna Rerikh przedstawicielka Stowarzyszenia Ukraina – Wałbrzych, które wraz z Fundacją Nowa Ekonomia Społeczna organizuje wydarzenie.

Udział w targach potwierdziło Centrum informacji i Planowania Kariery Zawodowej DWUP w Wałbrzychu, Wydział Eures DWUP więc kandydaci na pracowników otrzymają również oferty zagraniczne. Udzielona będzie im  pomoc profesjonalnych doradców zawodowych w przygotowaniu się do rozmów z pracodawcami, radzeniu sobie ze stresem czy budowaniu własnej wartości.

Przedstawiciele DWUP opowiedzą również o możliwości uczestniczenia w projekcie „Praca bez granic” dla migrantów (ze szczególnym uwzględnieniem obywateli Ukrainy przybyłych do Polski po 24-02-2022 r)

Jak przekazuje Paulina Misiuro, Prezes Fundacji Nowa Ekonomia Społeczna „Naszym priorytetem jest godna i bezpieczna praca dla osób z różnymi potrzebami, ograniczeniami. Dlatego  podczas targów chętnie będziemy odpowiadać na pytania i pracodawców, i potencjalnych pracowników z zakresu BHP branży HoReCa. Udzielimy porad dotyczących np. oceny ryzyka zawodowego w branży gastronomicznej. Chętni będą mogli umówić się z nami na audyt w swoich firmach.  Uświadamianie społeczeństwa i przedsiębiorców jest dla nas bardzo ważne.

Stowarzyszenie w partnerstwie z Fundacją planują cykliczną organizację Targów. Kolejne skierowane będą do branży beauty.

Patronat Honorowy nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Wałbrzycha dr Roman Szełemej

Jak się zgłosić?

Przedstawiciele wystawców mogą się zgłosić  do 21-06-2023 r. Wystarczy wysłać email na adres: biuro@fundacjanes.org.pl. W zgłoszeniu należy zamieścić:

– nazwę oraz NIP firmy,

– wykaz wolnych stanowisk z opisem (nazwa stanowiska, ilość wakatów, wymagania)

– dane kontaktowe do osoby odpowiedzialnej za udział w targach.

Odwiedzających zapraszamy 29 czerwca 2023 r. w godzinach 10.00 -14.00 do WCI ul. Słowackiego 26a/1 w Wałbrzychu

 

 

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Artykuł powierzony

To jest artykuł powierzony nadeslany przez naszego partnera. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść zawartą w artykule.

Zobacz także