Poznajcie wałbrzyskich siatkarzy. Prezentujemy nową drużynę MKS Aqua Zdrój

26 września 2017 17:00. Drużyna siatkówki KMS Aqua Zdrój. Fot, Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Dziś w Aqua Zdroju oficjalnie zaprezentowała się nowa miejska drużyna siatkówki MKS Aqua Zdrój. Nowa, bo po tym, jak na dwa dni przed oficjalnym zgłoszeniem do rozgrywek z finansowego wsparcia drużyny wycofały się Wałbrzyskie Zakłady Koksownicze Victoria, kontynuacja rozgrywek siatkarzy w I lidze stanęła pod ogromnym znakiem zapytania. Jak powiedział dziś na brifingu prasowym Mariusz Gawlik, prezes spółki Aqua Zdrój, tylko dzięki determinacji i staraniom wałbrzyskich działaczy, prezydenta i radnych miejskich, po miesiącach zawirowań, zmagań z materią ludzką i administracyjną, w środę 20 września Polski Związek Piłki Siatkowej oficjalnie wpisał klub MKS Aqua Zdrój jako następcę drużyny Victoria PWSZ Wałbrzych w rozgrywkach 1. Ligi Siatkówki Mężczyzn.

Na czele nowej drużyny stanął doświadczony trener z wieloletnim doświadczeniem – Janusz Bułkowski – polski siatkarz, siedmiokrotny mistrz Polski w siatkówce plażowej, w tym złoty medalista pierwszych w historii mistrzostw Polski,  medalista mistrzostw Polski w siatkówce halowej – który przyszedł do Wałbrzycha ze Stali Nysa. Drużynę, którą budował od podstaw, oparł na trzecha doświadczonych zawodnikach, z kapitanem Piotrem Lipińskim na czele. Wspierać ich będą młodzi siatkarze z Wałbrzycha, Nysy, Suwałk, Kielc i Rzeszowa – i taki konglomerat doświadczenia z pasją i młodością to zdaniem trenera Bułkowskiego przepis na dobry siatkarski team.

– Ludzie w drużynie to charakterne chłopaki. Musimy się ograć, ale to jedynie kwestia czasu. Wiemy, że wszystko jest w naszych rękach, nogach i głowach – powiedział do dziennikarzy kapitan drużyny, Piotr Lipiński –  Chcemy być wizytówką Wałbrzycha, damy z siebie więcej niż wszystko. 

REKLAMA

Już 30 września nasi siatkarze staną oko w oko z akademikami z Krakowa. Po serii sparingów rozegranych w Wałbrzychu, Czechach i Wrześni będzie to pierwszy ligowy mecz nowej, wałbrzyskiej drużyny. Zapraszamy wszystkich do kibicowania w sobotę, 30 września o godzinie 18.30 w hali Aqua Zdroju przy ulicy Ratuszowej w Wałbrzychu.

Drużyna siatkówki KMS Aqua Zdrój. Fot, Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 26 września 2017 17:00
`