Pożar Zakładu Przyrodoleczniczego. Biegły sądowy zakończył pracę nad raportem

3 czerwca 2018 11:19. Wnętrza spalonego w pożarze jaki wybuchł w nocy z 4 na 5 marca 2018 roku zabytkowego Zakładu Przyrodoleczniczego w Szczawnie-Zdroju. 6.03.2018. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Biegły sądowy z zakresu pożarnictwa, powołany do zbadania i wyjaśnienia przyczyn pożaru Zakładu Przyrodoleczniczego w Szczawnie-Zdroju zakończył pracę i dostarczył ekspertyzę do Prokuratury Rejonowej w Wałbrzychu.

Jak informuje portal wałbrzych.naszemiasto.pl materiał jest bardzo obszerny i wymaga od prokuratora prowadzącego śledztwo kilku dni na zapoznanie się z jego treścią. Prokuratora została poproszona o zabezpieczenie wskazanych przez biegłego dokumentów oraz przesłuchanie świadków.

Dopiero po zapoznaniu się z materiałem przygotowanym przez eksperta, prokurator podejmie decyzję, czy upublicznienie jego treści nie zaszkodzi śledztwu prowadzonemu w sprawie pożaru.

REKLAMA

Do wybuchu pożaru, który zniszczył Zakład Przyrodoleczniczy w Szczawnie Zdroju doszło w nocy 5 marca 2018 roku. Doszczętnie spłonął drewniany dach oraz cześć biiurowo-administracyjna budynku. Zniszczone zostały zabytkowa komora pneumatyczna oraz nowoczesna, uruchomiona pod koniec 2017 roku kriokomora.

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Dodano: 3 czerwca 2018 11:19
`