Pożar w Pisarzowicach koło Lubawki. Mieszkańcy stracili dorobek życia

27 sierpnia 2018 10:07. Pożar domy w Pisarzowicach koło Lubawki. fot. użyczona

Tematy: 


9 osób, mieszkańców domu w Pisarzowicach  koło Lubawki straciło dach nad głową w pożarze, jaki wybuchł tam wczoraj we wczesnych godzinach popołudniowych. (niedziela, 26.08). Około godziny 13 wychodzący z kościoła mieszkańcy wioski zaalarmowali Ochotniczą Straż Pożarną w Pisarzowicach o dymie wydobywającym się z pobliskiej stodoły. Pomimo natychmiastowej akcji strażaków nie udało się opanować ognia, który podsycany silnym wiatrem bardzo szybko przeniósł się na budynek mieszkalny i inne zabudowania gospodarcze.

Na szczęście mieszkańcom domu udało się samodzielnie opuścić zabudowania, jednak cały ich dobytek spłonął. Walczącym z żywiołem strażakom przeszkadzał wiejący wiatr, który podsycał ogień i nie pozwalał stłumić zarzewia. Walka 60 niemal strażaków z całego powiatu kamiennogórskiego trwała kilka godzin. Poza owcami, które udało się wyprowadzić z płonących zabudowań ogień pochłonął większość drobiu i drobnych zwierząt futerkowych żyjących w gospodarstwie.

9 osobowa rodzina mieszkająca w spalonym domu straciła wszystko. Tymczasowe schronienie znaleźli u rodziny, ale zostali w tym, w czym wybiegli z domu. Doszczętnie spłonął dorobek ich życia. Bez dachu nad głową i ubrań została trójka dzieci w wieku od 12 do 14 lat.

REKLAMA

Wiadomość o tragedii podało Muzyczne z Jeleniej Góry. Odzew był bardzo szybki – za pośrednictwem Facebooka błyskawicznie zorganizowano akcję pomocową dla pogorzelców, w którą oprócz osób prywatnych zaangażowały się instytucje publiczne: pomoc zadeklarowały m.in. Gmina Wiejska Kamienna Góra i Szkoła Podstawowa nr 2 w Lubawce. Wciąż dołączają kolejne osoby, a potrzebne jest naprawdę wszystko – pościel, kocie, materace, meble, żywność o długim terminie przydatności.

Zbiórka będzie prowadzona w dniach 27.08-29.08.2018 (poniedziałek – środa) od 15:00 do 19:00 w Szkole nr. 2, ul. Boczna 13 w Lubawce. Jeśli ktoś z Państwa nie mógłby dostarczyć rzeczy w tych godzinach prosimy o kontakt z (+48 663 362 740)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 27 sierpnia 2018 10:07
`