Pożar przy ulicy Dąbrowskiego. Pali się mieszkanie w jednej z kamienic

16 grudnia 2021 16:57. fot. ilustracyjne / Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


To jest Nasz news

Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

Dziewięć osób zostało ewakuowanych, a jedna poszkodowana w wyniku pożaru mieszkania w jednej z kamienic przy ulicy Dąbrowskiego na Białym Kamieniu w Wałbrzychu. Na miejscu trwa dogaszanie ognia.

Pożar wybuchł w czwartek po południu. Około godziny 16 strażacy zostali poinformowani o dymie wypełniającym jedną z kamienic. Na miejsce skierowano 4 jednostki straży. Paliło się jedno z mieszkań na parterze kamienicy. Jak poinformował nas starszy kapitan Tomasz Kwiatkowski z mieszkania uratowano jedną osobę – kobietę – którą natychmiast przekazano ratownikom zespołu ratownictwa medycznego.

Z budynku ewakuowano też 9 pozostałych mieszkańców. Około godziny 17, w momencie pisania tego tekstu pożar był już zlokalizowany i opanowany. Nie wiadomo czy i kiedy mieszkańcy bedą mogli wrócić do swoich domów oraz jak duże są szkody. Okoliczności zdarzenia będzie ustalała policja.

REKLAMA

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Dodano: 16 grudnia 2021 16:57
`