Pożar przy ulicy Dąbrowskiego. Pali się mieszkanie w jednej z kamienic

16 grudnia 2021 16:57. fot. ilustracyjne / Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Dziewięć osób zostało ewakuowanych, a jedna poszkodowana w wyniku pożaru mieszkania w jednej z kamienic przy ulicy Dąbrowskiego na Białym Kamieniu w Wałbrzychu. Na miejscu trwa dogaszanie ognia.

Pożar wybuchł w czwartek po południu. Około godziny 16 strażacy zostali poinformowani o dymie wypełniającym jedną z kamienic. Na miejsce skierowano 4 jednostki straży. Paliło się jedno z mieszkań na parterze kamienicy. Jak poinformował nas starszy kapitan Tomasz Kwiatkowski z mieszkania uratowano jedną osobę – kobietę – którą natychmiast przekazano ratownikom zespołu ratownictwa medycznego.

Z budynku ewakuowano też 9 pozostałych mieszkańców. Około godziny 17, w momencie pisania tego tekstu pożar był już zlokalizowany i opanowany. Nie wiadomo czy i kiedy mieszkańcy bedą mogli wrócić do swoich domów oraz jak duże są szkody. Okoliczności zdarzenia będzie ustalała policja.

To jest Nasz news

Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

Dodano: 16 grudnia 2021 16:57
`