Dodano: 30 listopada 2019 19:03

Pożar Hotelu Gołębiewski w Karpaczu

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


To jest Nasz news

Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

11 jednostek straży pożarnej brało udział w gaszeniu pożaru, jaki wybuchł w sobotę 30 listopada około godziny 17 w Hotelu Gołębiewski w Karpaczu. Ogień pojawił się na 7 piętrze obiektu, w jednym z pomieszczeń kuchennych. Jak mówi Krzysztof Zakrzewski z Państwowej Straży Pożarnej  w Jeleniej Górze, paliła się powierzchnia około 10 metrów kwadratowych.

Na miejsce zadysponowano zastępy straży PSP i OSP z Jeleniej Góry oraz powiatów ościennych. Doszło do bardzo dużego zadymienia. Uruchomiła się sygnalizacja pożarowa. Łącznie w hotelu przebywało 1820 osób. Na szczęście nie było konieczności ewakuowania nikogo na zewnętrz. Osoby przebywające w strefie zagrożenia zostały przeniesione na niższe piętra hotelu.

Jak mówią strażacy obiekt jest wyposażony w klatki nadciśnieniowe – wewnętrzna sieć agregatów hotelowych powoduje na klatce schodowej nadciśnienie, które wypycha zanieczyszczone powietrze bezpośrednio w kratki wentylacyjne.

REKLAMA

Utrudnienia związane z akcją strażaków potrwać mają do około godziny 19.30

Pożar w hotelu Gołębiewski w Karpaczu. Fot. Krystian Seretny / Muzyczneradio.pl

Pożar w hotelu Gołębiewski w Karpaczu. Fot. Krystian Seretny / Muzyczneradio.pl

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także