Dodano: 29 maja 2021 09:33

Powstanie przystanek kolejowy Dzikowiec. To już nie tylko plany

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Artykuł sponsorowany

Tematy: 


Przystanek kolejowy „Boguszów-Gorce Dzikowiec” znalazł się na liście podstawowej rządowego programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021-2025. Jak wskazuje Krzysztof Kumorek, p.f. burmistrza Boguszowa-Gorc, Gminie zależy na zwiększeniu atrakcyjności oraz dostępności Dzikowca dla mieszkańców oraz turystów, a przystanek zdecydowanie ułatwi dojazd do popularnego Ośrodka Sportowo-Rekreacyjnego Dzikowiec.

W dalszych planach dotyczących Dzikowca jest wykorzystanie środków pozyskanych z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych na przebudowę drogi dojazdowej, rozbudowę infrastruktury parkingowej na terenie OSR Dzikowiec i modernizację tras downhill. W dniu 26 maja br. dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Boguszowie-Gorcach, Rafał Wiernicki podpisał umowę na modernizację układu systemu sterowania kolei linowej. Zdaniem OSiR, inwestycja o wartości 236 898 zł pozwoli na długie lata bezpiecznej eksploatacji kolei i zbliża do realizacji celu jakim jest stworzenie pod Dzikowcem miejsca przyjaznego całym rodzinom, miejsca do którego chętnie się wraca i które potrafi pozytywnie zaskoczyć.

19 maja br. Rada Ministrów przyjęła uchwałę o utworzeniu Rządowego Programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021-2025. Program obejmuje 355 zadań za miliard złotych. Ministerstwo Infrastruktury podało lokalizację wszystkich inwestycji do realizacji w ramach tzw. Programu Przystankowego, którego celem jest zwiększenie dostępu lokalnych społeczności do transportu kolejowego. Na liście podstawowej są 173 lokalizacje, a na liście rezerwowej 182.

REKLAMA

Fot. użyczona / UM Boguszów-Gorce

Fot. użyczona / UM Boguszów-Gorce

Infografika. / Źródło: UM Boguszow-Gorce

Infografika. / Źródło: UM Boguszow-Gorce

Infografika. / Źródło: UM Boguszow-Gorce

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Artykuł sponsorowany

To jest artykuł sponsorowany nadeslany przez naszego klienta. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść zawartą w artykule.

Zobacz także