Powrót do stacjonarnej nauki. W szkołach pojawią się mobilne zespoły szczepienne

25 sierpnia 2021 10:00. Szkoła. Fot. ilustracyjna. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Pierwszego września wszyscy uczniowie rozpoczną naukę w trybie stacjonarnym. W szkołach obowiązywać będą dotychczasowe zasady sanitarne. Chodzi o dystans, nakaz noszenia maseczek czy częste mycie rąk. We wrześniu w szkołach pojawią się także mobilne zespoły szczepienne.

Dystans, maseczki, higiena, bezpieczeństwo, dodatkowo jeszcze zachęcenie do szczepień. Pan minister przygotował specjalny list, który jest skierowany do nauczycieli i rodziców. Ten list będzie dystrybuowany do wszystkich rodziców. W liście tym rekomendowane są szczepienia dzieci – mówi wiceprezydent Wałbrzycha, Sylwia Bielawska.

Szkoły w pierwszych tygodniach nauki mają zbierać informacje dotyczące liczby chętnych na szczepienia. Miasto chce ruszyć z takimi szczepieniami już w pierwszym tygodniu.

REKLAMA

W pierwszym tygodniu nauki stacjonarnej w poszczególnych placówkach będą pojawiały się tak zwane mobilne zespoły szczepienne, które będą szczepiły zarówno chętne dzieci, jak i rodziców. Dla dzieci będzie dostępna szczepionka dwudawkowa Pfizera, dla rodziców jednodawkowa Johnson&Johnson. Dyżury będą w godzinach popołudniowych, tak aby rodzice mogli przyjść z dziećmi, aby wszystko odbyło się zgodnie z zachowaniem procedur – dodaje Bielawska.

W grupie wiekowej 12-18 lat poziom zaszczepienia w Wałbrzychu nie przekracza piętnastu procent. Najlepiej w tym przedziale wyglądają osiemnastolatkowie. Najmniejsze zainteresowanie jest szczepieniem młodszych dzieci.

Zachęcam, aby przemyśleć jeszcze raz decyzję odnośnie szczepienia dziecka. Zachęcam do zaszczepienia, jak najszybciej. Pamiętajmy, że mamy przed sobą powrót dzieci do placówek stacjonarnych – dodaje wiceprezydent Wałbrzycha.

Pierwszego września naukę w Wałbrzychu rozpocznie blisko 11 tysięcy uczniów.

 

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 25 sierpnia 2021 10:00
`