Dodano: 14 listopada 2023 10:20

Powiat Wałbrzyski szykuje się do „Akcji Zima”

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


– Powiat Wałbrzyski szykuje się do „Akcji Zima”. W tym roku, podobnie jak w latach poprzednich, akcja odśnieżania dróg realizowana będzie własnymi środkami – zapewnia starosta Krzysztof Kwiatkowski.

W zarządzie powiatu wałbrzyskiego pozostaje ponad 180 kilometrów dróg. W zdecydowanej większości to wąskie, górskie drogi, położone na wysokości powyżej 500 mnpm. Śnieg spada tam szybciej i leży dłużej niż na położonych niżej terenach.

–  Jesteśmy gotowi do pracy – podkreśla w mediach społecznościowych Krzysztof Kwiatkowski, Starosta Powiatu Wałbrzyskiego, który wspólnie wicestarostą Iwoną Frankowską odwiedził bazę materiałowo-sprzętową w Walimiu.

REKLAMA

Dziś do utrzymania dróg Powiatu Wałbrzyskiego przygotowane są trzy samochody dwunapędowe dostosowane do pracy w trudnych, zimowych warunkach oraz cztery ciągniki: 2 duże i 2 mniejsze.

Powiat Wałbrzyski własnymi siłami będzie też realizował zimowe utrzymanie dróg na terenie Boguszowa-Gorc, byłej drogi wojewódzkiej nr 380 Głuszyca-Unisław oraz wszystkich chodników przy drogach powiatowych.

Źródło: Powiat Wałbrzyski

Źródło: Powiat Wałbrzyski

Źródło: Powiat Wałbrzyski

Źródło: Powiat Wałbrzyski

Źródło: Powiat Wałbrzyski

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także