Dodano: 2 lutego 2024 10:49

Powiat Wałbrzych realizuje kolejne inwestycja i zadania

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Artykuł powierzony

Tematy: 


Dzięki prowadzeniu oszczędnej i racjonalnej polityki finansowej, z zaoszczędzonych i wolnych środków Powiat Wałbrzyski zrealizuje w 2024 roku dodatkowe zadania na łączną kwotę 9 904 228,24 złotych.  Rada Powiatu Wałbrzyskiego przyjęła dzisiaj uchwałę w tej sprawie. 

Zmiany w budżecie przyjęte zostały jednogłośnie.

Dzięki przemyślanej, zaplanowanej i realizowanej od początku kadencji strategii inwestycyjno-rozwojowej, dzisiaj możemy wykonać dodatkowe zadania na blisko 5 milionów złotych. Będzie to m.in.:  zakup ciągnika, koparko-ładowarki i samochodu brygadowego czy 2 kosiarek na wysięgniku, które przekazane będą na potrzeby naszej bazy w Walimiu. To także modernizacja awaryjnego systemu zasilania dla Starostwa Powiatowego oraz kompleksu budynków w Nowym Siodle, przebudowa linii zasilających oraz zakup agregatu prądotwórczego w celu zapewnienia dostaw prądu dla tych jednostek. W tym roku poprawimy przestrzeń publiczną – zbudujemy windę w budynku starostwa. Na realizację tej inwestycji pozyskaliśmy 550 tysięcy złotych z PFRON-u. Wsparcie otrzyma także każda jednostka OSP działająca w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym – po 15 tysięcy oraz dla jednostek nie będących w tym systemie – po 10 tysięcy złotych. Razem będzie to kwota 215 tysięcy złotych – wylicza Krzysztof Kwiatkowski, Starosta Powiatu Wałbrzyskiego.

REKLAMA

Zaoszczędzone środki pozwolą również przeprowadzić modernizację zakupionych w 2023 roku od gminy, budynków w Szczawnie-Zdroju przy ulicy Bocznej, wymienić 24-letni piec ogrzewania dla domów dziecka Catharina i Centrum Placówek Opiekuńczo – Wychowawczych, przeprowadzić remont ciągów komunikacyjnych w budynku internatu Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Walimiu oraz kuchni i remont kapitalny wnętrza Domu Dziecka w Jedlinie- Zdroju przy ulicy Kłodzkiej. 

Podczas dzisiejszej sesji radni przyjęli także uchwały w sprawie wspólnej realizacji i finansowania 3 zadań: utwardzenia poboczy –  etap II przy ulicy Sudeckiej w Łomnicy, budowy chodnika w Dziećmorowicach i chodnika przy drodze Powiatowej w Nowych Bogaczowicach. Każda z inwestycji została wsparta przez Powiat Wałbrzyski kwotą po 60 tysięcy złotych. 

fot. użyczone Starostwo Powiatowe

fot. użyczone Starostwo Powiatowe

fot. użyczone Starostwo Powiatowe

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Artykuł powierzony

To jest artykuł powierzony nadeslany przez naszego partnera. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść zawartą w artykule.

Zobacz także